c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

‘Provokasyonlara Gelmemeliyiz’

‘Provokasyonlara Gelmemeliyiz’

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomi paketini değerlendirdi.
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama gerçekleştiren AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ekonomik destek paketi ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
100 MİLYAR TL DESTEK PAKETİ AÇIKLANDI
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan; Dünyada olduğu gibi , ülkemizde de yaşamı olumsuz etkileyen Korona covid-19 virüsü salgını nedeniyle Hükümetimiz ekonomik bir dizi yardım ve destek paketi açıkladı. ilk etapta 100 milyar TL civarında bir paket açıklandı. Hastalığın seyrine göre belki de bu pakete ilave destekler de açıklanabilir. Süreç burada çok önemli. Yayılımın yavaşlaması ve sona ermesi ile inşallah Daha güçlü bir şekilde Ekonomimizi de güçlendirerek geleceğe güvenle bakacağız.’’ İfadelerini kullandı.
2 MİLYON AİLEYE 1000’ER TL DESTEK
Özcan; ‘’Öncelikle ,bu süreçte daha kalabalık mekanlar olan Kafe, Restoran, kahvehane, sinema, tiyatro, düğün salonları, kuaför ve güzellik salonları gibi İşletmeler kapatıldı. Bu İşletmeler ile entegre çalışan tedarikçilerin de işlerinde azalma oldu. Buna benzer işlerinde düşüş oluşan bir çok işletme için İŞKUR Tarafından başlatılan ‘’Kısa Gün Çalışma Programı’’ şu zor dönemde yaraların sarılması noktasında çok önem teşkil ediyor. Bu sayede çalıştırılan Personellerin Maaşlarının ödenmesi noktasında bu programdan faydalanmak gerekmekte. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın tüm mazlumların kucaklayan en büyük desteklerinden birisi fakir fukara ,garip gureba toplam 2 milyon vatandaşımızı ilgilendiren 2 Milyon aileye 1.000 er TL maddi destek sağlanması son derece önemli bir girişim olacak.’’ Şeklinde konuştu.
BU DESTEKLER SON DERECE FAYDALI
AK Parti Tekirdağ İl başkanı Mestan Özcan; ‘’ Korona Virüsü Salgını nedeniyle Zarar gören Küçük esnaf için hazırlana ve Devlet Bankası (Halkbank) Aracılığı ile dağıtılacak olan 25 bin nakit ve 25 bin paraf karta yükleme ile toplamda 50 bin TL‘lik bir kaynağın kullanılması noktasında da hükümetimiz bir destek açıkladı. İlk etapta yanlış yorumlamalar yüzünden bazı eleştirilere neden olsa da ,geçmiş dönemde kullandığı kredi borcuna sadık kalarak ödemelerini düzenli yapanlar, Devlete herhangi bir borcu olmayanlar, sicilinde sıkıntı barındırmayalar ve maalesef Korona Salgını nedeniyle iş düşüşü ve nakit akış dengesizliği yaşayanlar için açıklanan bu destekler son derece faydalı ,yerinde ve çok pozitif karşılandı. Esnafa Destek kredisinde yönetimin aldığı karar ile daha da esnek şartlar getirildi. Ödeme aksaklığı varsa da, belirlenen kriterlere göre kefil veya araç rehini ile yardımcı olabilecekler. Büyük İşletmeler için de yine Devlet Bankaları aracılığı İle yeni bir Kredi Programı daha açıklandı. Bu Kredi, KGF(Kredi Garanti Fonu) kefaletiyle,6 Ay ödemesiz, 36 ay eşit taksitle ödemeli %7,5 yıllık faiz oranıyla açıklanan bir Kredi olacak. KGF ile protokol aşamasına gelen bu Kredi için de Ön Başvurular alınmaya başlandı.’’ Dedi.
HALKBANK ŞUBELERİ YETKİLENDİRİLDİ
Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifinde kredisi bulunan esnaflarında başvuru yapabileceklerini belirten AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan; ”Halihazırda ESKKK’da (Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi) kefaletle kredisi olanlar var ise ESKKK’ya başvuru yapabilecek, ESKKK riski bulunmayanlar ise direkt Halkbank Şubelerine başvurabilirler. Tüm şubelere yetki verildi. Devletimiz hiçbir esnafın geri çevrilmesini istemiyor, özetle direkt şubeler veya ESKKK Kanalıyla destek verilecek’’ ifadelerini kullandı.
HASTALIKLA MÜCADELEDE TAM GAZ DEVAM EDİYOR
AK Parti İl Başkanı Özcan; ‘’Bu arada Devlet kira alımlarını öteledi. Yine Devlet Bankaları Kredi ödemelerini öteleme kararı aldı. Elektrik ,doğalgaz ve telefon ödemelerinde bir dizi esnekliklerde getirildi.3Ay bu faturalara zam yapmama kararı alındı. Tüm dünyada Virüs testleri ücretliyken bizde tamamen ücretsiz bir şekilde test yapılıyor. Test kitlerimizin kısa sürede sonuç verenleri de artık tüm hastanelerimize dağıtılıyor. Ayrıca Çin’den alınan bir ilaç İle de yoğun bakım süreleri 14-15 günden 3-4 güne kadar düşmüş olacak. Türkiye hızlı sonuç veren test kiti Üretimi çalışmaları da yapıyor. Aynı zamanda solunum cihazı Üretimi noktasında da yerli ve milli solunum cihazlarımızı üretecek alt yapıyı da hazırlıyor.’’
PROVOKASYONLARA İTİBAR ETMEMELİYİZ
Gerçekleştirdiği yazılı açıklamada Tekirdağlı vatandaşlara da uyarılarda bulunan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan; ‘’Değerli Tekirdağlı Hemşerilerimiz. Sağda solda ve bilhassa Sosyal Medyada Tüm bu insanlığı olumsuz etkileyen Durumu kullanarak bir takım provokasyonlar peşinde koşanlara ,Hükümetin aldığı tedbirleri ve öz verili çalışmaları itibarsızlaştırmaya çalışanlara kesinlikle itibar etmeyiniz. Devletimiz güçlüdür. Tüm Bakanlıklarımız ve Sağlık Bakanımız çok Güçlüdür. Birlik ve beraberlik içinde büyük bir mücadele verilmektedir. Ağzı dualı her vatandaşımızın da motivasyonumuza katkısı büyüktür. Dualarınızı eksik etmeyiniz. Biz birlikte Türkiye’yiz. Bu illeti de birlikte yeneceğiz. İçimizdeki güç ve cevher buna yeter. Allah’(CC)emanet olunuz.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.