PATENCİLER PARKUR İSTİYOR

PATENCİLER PARKUR İSTİYOR

Tekirdağ’da Extreme sporu ile uğraşan gençler Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediyelerinden parkur istedi.
Türkiye’de Extreme sporunu yapan gençlerin sayısı giderek artıyor. Tekirdağ’da ise bu gençlerin sayısı BMX ve patenciler ile birlikte 200’ü buldu.
Gençler Tekirdağ Süleymanpaşa’da Extreme sporuna uygun parkur olmadığı için, Sahil bandını, Valilik önü ve caddeler kullanmak zorunda kalıyor.
Parkur olmadığı için kendilerine ve çevresine tehlike saçan gençler Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’den yardım istedi.
Gençler adına konuşan Uzay Taştan Tekirdağ’da patenciler ve bisikletçiler için engelli bir parkurun olmadığını söyledi.
Çorlu’da Extremesporları için bir parkurun olduğu olduğunu ancak bu parkurun Süleymanpaşa ilçesinde olmadığını ifade eden Taştan, şunları kaydetti;” Süleymanpaşa Belediyesi daha önce bisiklet ve patenler için yol yapmıştı. Ancak bu yolda maalesef yayalar kullanıyor. Her an yayalarla ile karşı karşıya geliyoruz. Biz hem kendimizin hem de başkalarının sağlığını tehdit etmemek için parkur istiyoruz. Dünya’da Extreme sporları çok yaygın. Türkiye ise bu sporu daha yeni yeni tanıyor. Tekirdağ’da bu spora gönül vermiş 200 kişilik bir gurubuz. Sayımız her geçen gün daha da artıyor. Extreme sporunu yapmak için çoğu zaman okul çantalarımız gibi eşyalarımızı engel olarak kullanıyoruz. Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediyelerimizden arkadaşlarımızın daha iyi spor yapmaları için özel bir parkur istiyoruz”

Hakan KARACA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Erhan dedi ki:

    Kesinlikle katılıyorum çoğu şehirde o kadar
    SkatePark varken tekirdağ da 1 tane bile olmaması kötü bi durum gelişim açısından
    Paten ,hareket bisikleti , kaykay olsun bu sPorlar ile uğraşan o kadar çok insan var ki imkanlardan dolayı gelişemiyoruz. İnşallah bizlerin isteğimizi gerçekleştirirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.