“Önce eğitim”

“Önce eğitim”

Türk Kızılayı Tekirdağ Şube Başkanı Hamiyet Çizen, eğitime çok önem verdiklerini söyledi.
Türk Kızılayı Tekirdağ Şube Başkanı Hamiyet Çizen, çalışmaları hakkında açıklama yaptı.
Çizen, açıklamasında eğitim kökenli olduğu için Şube bünyesinde eğitim salonu oluşturduklarını ve öğrenciler ile velilere eğitim verdiklerini söyledi.
İhtiyaç sahiplerine daha kolay ulaşmak için 2 butik açtıklarını ifade eden Çizen, şunları kaydetti;” İhtiyaç sahipleri için iki tane butik açtık. Bağışlarımızı artırdık, yardımlarımızı çeşitlendirdik ve şıklaştırdık. Hâlâ değiştirmek ve yenilemek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz devamlı büyüyen bir kurumuz. Şubemize afet aracı da kazandırdık. Sel olsun, kar olsun, deprem gibi faaliyetlerde Tekirdağ halkına faydalı olmak istiyoruz. Kadının aktif olarak içerisinde yer aldığı herhangi bir ısın veya herhangi bir oluşumun kötü olma ihtimali pek bulunmuyor. Açıkçası Gazı Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi, “bir toplum, bir millet erkek ve kadın demlen iki cins insandan meydana gelir Mümkün müdür ki bir toplumun yarısı topraklara, zincirlere bağlı kaldıkça diğer kısmı göklere yükselebilsin? Emekli olduktan sonra da bir kenara çekilmek yerme insanlar adına, hizmet adına çatışmaya hiç ara vermedim. Sürekli olarak hem sosyal hem de çalışma hayatının içerisindeydim. Seçme ve seçilme hakkını veren ilk ülke kadınlarından biri olmama borçluyum. Fakat ne yazık ki kadınlarımızın hem iş hayatında hem de sosyal hayattaki varlığını yeterli bulmuyorum. Yeterli olamıyor çünkü kadının hayattaki sorumlulukları çok fazla ve genellikle tek basına göğüslemek durumunda kalıyor”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.