Tekirdağ Manşet Gazetesi

MÜLAHİM KURU İŞ BAŞINDA

MÜLAHİM KURU TEKİRDAĞSPOR BAŞKANI OLDU

Tekirdağspor’un olağan üstü Genel Kurulunda Eski AK Parti İl Başkanı ve İş adamı Mülahim Kuru Başkanlığa seçildi.

“TEKİRDAĞSPOR’UN EMRİNDEYİM”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; Bu sezon yapılanmaları tamamlayıp, gelecek sezonlarda çok hızlı bir şekilde ilerlemeleri sağlayan bir Tekirdağspor olması için çalışacağız. Mülahim Kuru’yu Tekirdağspor Kulüp Başkanı olması için önerdik. Oda bizi kırmayarak aday oldu. Ben Tekirdağspor’un emrindeyim. Tekirdağspor için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım” dedi.

“TEKİRDAĞSPOR’U ŞAMPİYON YAPACAĞIZ”

Tekirdağspor’un yeni Başkanı Mülahim Kuru ise Tekirdağspor’u şampiyon yapacaklarını ifade ederek; Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, maddi ve manevi yönetimimizin tam arkasında olacak. Kendisine çok teşekkür ederiz. Tekirdağspor şehrimizin takımı. Birlik olacağız. Önceki tüm yöneticilerle beraber, El ele vereceğiz, omuz omuza. Hep birlikte, Sizlerin gayretleriyle, Allah’ın İzniyle bizim Tekirdağ sporumuzu hak ettiği noktalara getirip, Şampiyon yapacağız” şeklinde konuştu.
Tekirdağspor’un olağan üstü Genel Kurulu Ticaret ve Sanayi Odasında yapıldı.

Kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kongrede konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağspor için elimizden geleni yapacaklarını söyledi.

Gelecek yıllarda Tekirdağspor’u Süleymanpaşa Belediyesinin bir takımı haline getireceklerini ifade eden Yüksel, şunları kaydetti;” Tekirdağspor’un sorunlarını sıkıntılarını hepimiz biliyoruz. Bu sezon yapılanmaları tamamlayıp, gelecek sezonlarda çok hızlı bir şekilde ilerlemeleri sağlayan bir Tekirdağspor olması için çalışacağız. Mülahim Kuru’yu Tekirdağspor Kulüp Başkanı olması için önerdik. Oda bizi kırmayarak aday oldu. Ben Tekirdağspor’un emrindeyim. Tekirdağspor için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Festival çalışmamız var. Festival biter bitmez antrenman sahası ile ilgili çalışmalarımız var. Yeni statla ilgili yeni bir çalışmamız olacak. Bu 5 yıllık dönem yönetim kurulu için yoğun uğraşların olduğu bir dönem olacak. Herkes taşın altına elini koysun bu Tekirdağspor’u hak ettiği yere taşımanın noktasında birlikte hareket edelim. Birlikte hareket edersek başaracağımıza inanıyorum. Bu işlere Belediyenin el atmadığı sürece bazı şeylerin çok zor olduğunu net bir şekilde ortadır. Süleymanpaşa Belediye Başkanı olarak ve Tekirdağspor’un fahri başkanı olarak bundan sonra Tekirdağspor’un yanındayız. Tekirdağspor’u da hiç kimseye muhtaç etmeyecek şekilde çalışmalarımıza başladık”

“BEN TEKİRDAĞSPOR’A SAHİP ÇIKARIM”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı Tekirdağspor’a sahip çıkmadığı içinde eleştiren Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü; “Tekirdağspor maçına herkes aileleri ile birlikte gelsin. Konuşacak çok şey var. Artık konuşma değil icraat zamanı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a sesleniyorum. Tekirdağspor, Süleymanpaşa’nın değil Tekirdağ’ın takımı. Kiraz Festivalinde Festivale el atmadın eyvallah. Ama Tekirdağspor’a da eğer ki el atmayacağım diyorsan ben seni 200 bin Süleymanpaşa’lının vicdanına havale ediyorum. 1.4 Milyar TL’lik bütçesi olan Tekirdağ Büyükşehir’in Tekridağspor’a sahip çıkılmayacaksa Cüneyt Yüksel onu da yapar. Kiraz Festivalinde Tekirdağspor’a stant yeri vereceğiz. O stanttan Tekirdağspor’un ürünlerini alarak sahip çıkalım”

“TEKİRDAĞSPOR’UN MARKA OLMASI GEREKİYOR”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ise Tekirdağspor’un marka olması gerektiğini ifade ederek; “Şehirlerin marka olması çok önemli. Şehirlerin marka olması için içindekilerin marka olması çok önemli. Tekirdağ bu şehrin markası olması lazım. Tekirdağspor’un bir marka olması lazım. Yeni bir güzel bir döneme girdik. Bu dönem Tekirdağspor içinde güzel olacak” dedi.

Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ahmet Biler ise Destek veren herkese teşekkür ederek Bu arada Tekirdağspor’umuzu kendi sabit gelirleri ile nasıl ayakta tutarız düşüncesi ile projeler üretmeye başladık. Eski kulüp Başkalarımızdan Volkan Nallar ve Salih Canikli’nin girişimleri ile kulübümüze kazandırılan sahilde bulunan Tekirdağspor çay bahçesini aylık 25.000 TL bedel ile kiraladık. Yönetimimiz resmi başvurulan yaparak bu yer ile ilgili Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne müracaat ederek Ecrimisil’ini ödemiş ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine Su Abonesini yaptırmıştır. Fikir babaları sevgili kardeşlerimiz gazeteciler Ender Turan, Hakan Karaca ve Seral Barış olan “Tekirdağspor Yaşayacak” “Hedef 1 Milyon Stıcer” kampanyamıza başladık” dedi.

Yeni Kulüp Başkanı Mülahim Kuru ise Tekirdağspor’u şampiyon yapmak için mücadele edeceklerini ifade ederek; “ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, maddi ve manevi yönetimimizin tam arkasında olacak. Kendisine çok teşekkür ederiz. Tekirdağspor şehrimizin takımı. Birlik olacağız. Önceki tüm yöneticilerle beraber, El ele vereceğiz, omuz omuza. Hep birlikte, Sizlerin gayretleriyle, Allah’ın İzniyle bizim Tekirdağ sporumuzu hak ettiği noktalara getirip, Şampiyon yapacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan kongrede tek liste olarak seçime giren iş Adamı ve Eski AK Parti İl Başkanı Mülahim Kuru Başkan seçildi.

Kongreye AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin’in yanı sıra delegeler katıldı.

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

Kongrenin ardından görev dağılımı ile ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Kulüp Binasında düzenlenen toplantıda konuşan Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru Sarı, siyah renklere gönül veren herkesin Tekirdağspor’u gönüllü ve fahri yöneticisi olduğunu söyledi.

Tekirdağ halkının kenetlendiği zaman her şeyi başaracağını ifade eden Kuru, şunları kaydetti; Tekirdağspor, camia olarak kilitlendiğinde neleri başardığını önceki dönemlerde ispatlamıştır. Biz yöneticilerin öncelikli görevimiz, bu dönemle birlikte Tekirdağspor’un kurumsallığını kalıcı hale getirerek, gelecekteki başarıların temelini atmıktır. Başta tesisleşme ve alt yapıya vereceğimiz birinci öncelik kaçınılmazdır. Tekirdağ sporumuz artık sadece futbolla anılmanın ötesinde, Yüzme, tenis, basketbol, hentbol, voleybol yelken, dağcılık gibi değişik branşlarda da gençlerimize imkan sağlayan, ufuk açan, hamleleri yapacaktır. Biliyoruz ki, futbol dünyada endüstri halini almış, çok önemli kitlesel ilgi alanının en başında yer alıyor. Bizde dünya ve Avrupa şehri olma yolunda önemli atılımları gerçekleştirmekte olan Tekirdağ in bu kapsamda ve kendi ölçütleri arasında yer almak zorunda olduğunun bilincindeyiz. Camiamızın saha başarılar ve şampiyonluk beklentilerinin farkındayız, ve bizler Yönetim kurulu olarak onlardan farklı duygularda değiliz. Ancak, şampiyonluğu getirecek ve kalıcı kılacak ve de devamlılığını sağlayacak Kurumsal ve sportif alt yapıyı tesis etmenin kaçınılmaz olduğu bilincindeyiz. Saha başarıları bu iki temel sağlam bir şekilde atıldığında otomatikman gelecektir. Bu yıl, şehrimize ve camiamıza yakışan Tekirdağ sporu izlettirmek tabi ki önceliğimizdir. Vaatler yerine ilkeli prensiplerle donattığımız yakın orta ve uzun vadeli planlamalarımızla, Sağlıklı ve kalıcı basanlar sağlamak üzere çalışmalarımıza başladık. Tekirdağ spor yönetimi Basın Mensupları, Esnaflarımız, is adamlarımız, siyasetçilerimiz, ve Tekirdağ da faaliyet gösteren, Tekirdağ sporun doğal ve gönüllü alt yapısı konumundaki Amatör spor kulüplerimizle birlikte can cana, omuz omuza Yola çıktığımız güvenini boşa çıkarmayacak atılımları hep birlikte gerçekleştireceğiz. Yani, artık Tekirdağ deyince, tüm Türkiye de bizim Tekirdağspor’umuz , akla gelmeli ve gelecektir.”

“TEKİRDAĞSPOR’U MARKA YAPACAĞIZ”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise Tekirdağspor’u marka yapmak için mücadele edeceklerini ifade ederek, şunları kaydetti;” Kurulan yönetim Tekirdağspor’u daha iyi yerlere taşıyacak. Kalıcı bir Tekirdağspor oluşturmak istiyoruz. Tüm amatör branşlarda faaliyet göstermesini istiyoruz. Tekirdağspor’un bir marka olmasını istiyoruz. Bunun için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Festivalden hemen sonra bu konu ile ilgili bu konuya el atacağız. Tesisleşme ile ilgili bakanlıkla ilgili görüşecek bir çalışma başlatacağız. Diğer branşlarında içinde bulundurulacağı bir tesis yapmak istiyoruz.”

“DİĞER KULÜPLERE DESTEK VERECEĞİM “

Yüksel ayrıca, Tekirdağspor’un yanında diğer amatör Kulüplere de destek vereceğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;”Amatör Kulüplere sahip çıkması gereken Büyükşehir’dir. Ancak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hem Tekirdağspor’u hem de diğer amatör kulüplerimizi fazla dikkate almadı. Tekirdağ’ın ismini taşıdığından dolayı öncelikle Tekirdağspor’a öncelik vermemiz gerekiyordu. Gücümün yettiğince diğer amatör kulüplere de elinden tutmaya çalışacağız. Kanunun bize verdiği yetkiye göre Kulüplere sahip çıkacağız. Ancak bu mesele sadece Süleymanpaşa Büyükşehir Belediyesinin meselesi değil. Bu sezon Tekirdağspor kendi ayaklarına durmaya başladığı zaman Tekirdağspor’a sahip çıkmanın yollarını arayacağım. Mahallerde semt sahasının yapılmasıyla ilgili projem var. Bu dönem biz 4-5 Milyon heykele para harcamayacağımız için bu alanlara biraz daha fazla para aktaracağız. 5 yıllık dönem içerisinde 4-5 saha yapmayı planlıyorum. Sadece Süleymanpaşa’nın değil, spor bakanlığının da desteği ile altından kalkacağız. Bu gençlerin sadece futbol değil tüm alanlarda kullanabileceği yerlere ihtiyacımız var. Bir çok mahallemizde çalışma yürüteceğiz. Hürriyet mahallesinde 25 dekar alanda spor kompleksi yapacağız”

“BİZDE KAVGA GÜRÜLTÜ OLAMAZ”

Tekirdağspor taraftarına da seslenen Belediye Başkanı Yüksel;” Küfür eden kavga adan taraftarlarımız içimizde yer almayacak. Tekirdağspor’un ismine yakışacak şekilde hareket etmemiz gerektiğini herkesin bilmesi gerekiyor. Tekirdağspor maçlarına herkesi ailesi ile birlikte gelmesini istiyoruz. Bu konuda asla taviz vermeyeceğiz. Tekirdağspor kavga ve gürültünün olduğu bir yer asla olamaz. Maçlarda bu tip olay yaratanların dışlanmasını istiyorum. Taraftarımız takıma sahip çıksın. Tekirdağspor maçları için bana defalarca gelindi. Ben Tekirdağspor deplasmanları için otobüs bulamıyorum. Araçların camları kırılıyor ve harap bir şekilde geri dönüyor. Kavga gürültü ve araca zarar verilmediği sürece Belediye olarak elimizden ne geliyorsa yapacağım.Festival alanında Tekirdağsporla ilgili stant açacağız. Bu stantta Tekirdağ davet ediyoruz. Bu stantta bende satış yağacağım” şeklinde konuştu.

“KALDIRIMLARI SARI- SİYAH’A BOYAYACAĞIM”

Kaldırımları Sarı-Siyah renklere boyayacağını da ifade eden Yüksel;”Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak gittiği her yerde görsün diye Kaldırımları sarı siyah boyayacağız. Tekirdağspor Tekirdağ’ın ismini taşıyan bir kulüp. Bu takımın ismi Süleymanpaşaspor olsaydı bu konuda konuşmazdık ama Kadir Albayrak’ın da taşın altına elini koyması lazım diye düşünüyorum. Tekirdağspor Tekirdağ’ın marka değeri olduğu için ismimin ve renklerinin değişmemesi lazım dedi.

Futbol Şube Sorumlusu Tarık Eski ise, Antrenör olarak Hasan Olpak ile anlaşıldığını ve bayramdan sonra transfer çalışmalarına başlanacağını söyledi.

Yönetimde görev dağılımı şu şekilde oluştu:” Başkan Mülahim Kuru. 2. Başkan Özkan Sobacıoğlu, Genel Sekreter Şahin Umur, Genel Sayman Ekrem Ökten, Futbol Şube Sorumlusu Tarık Eski, Tesisler ve Ulaşımdan Ercan Pehlivan, Sporcu Sağlık Vecdi Yalnızoğlu, Sponsorluk Ve Pazarlama Salih Tekin, Basınla İlişkiler Münür Kılıç, Gıda ve İaşeden Ali Kıral, Hukuk İşleri Sevilay Bozdoğan, Taraftar Sorumlusu Seçkin Gülten, Alt Yapılardan Sorumlu Fatih İşcan, Halkla İlşkiler Tuncay Özer, Amatör Şubelerden Batuhan Kayın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.