Tekirdağ Manşet Gazetesi

Merkezde Hem Kırsalda Devam Ediyor

Süleymanpaşa Belediyesi hem merkez hem kırsal mahallelerde yol yapım onarım ve kaldırım düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Merkezdeki Değirmenaltı, Çınarlı ve Bahçelievler Mahalleleri yanı sıra Karacakılavuz ve Banarlı kırsal mahallelerinde de çalışmalar hız kesmeden sürerken, Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel çalışmaları yerinden takip ediyor.

KARACAKILAVUZ VE BANARLI’DA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Kırsal mahallelerin yol ihtiyaçlarına cevap vermek için harekete geçen Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Banarlı ve Karacakılavuz Mahallelerinde çalışmalara başladı. Özellikle Süleymanpaşa’nın en büyük kırsal mahallesi olan Karacakılavuz’da ana caddeler başta olmak üzere birçok noktada yol yapım ve onarım faaliyetlerine hız verildi. Çalışmaları günbegün yerinden takip eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, bir yandan ekiplere nezaret ederken diğer yandan Karacakılavuzlu vatandaşlarla sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu. Yüksel, “Karacakılavuz mahallemizde devam eden yol ve kaldırım yenileme çalışmalarımızı yerinde inceleyerek bilgi aldık. Başkan Yardımcımız Gökhan Saygı ile birlikte ziyaret ettiğimiz mahallemizde, vatandaşlarımızla sohbet ederek, esnafımıza hayırlı işler diledik. Kısa sürede buradaki çalışmalarımızı tamamlayarak Karacakılavuzlu hemşehrilerimizin istifadesine sunacağız,” diye konuştu. Yüksel, ayrıca Banarlı Mahallesi’nde gerçekleştirilen çocuk parkı, düğün salonu ve yol çalışmalarını da yakından takip etti.

MERKEZ MAHALLELERDE YOL SORUNU ORTADAN KALDIRILIYOR

Kırsal mahallelerin yanı sıra merkez mahallelerde de asfalt çalışmaları sürüyor. Çınarlı Mahallesi Şehit Osman Caddesi üzerinde ikinci etap asfalt çalışmalarına başlandığı ifade edildi. Yol ve kaldırım çalışmalarının da sürdüğü caddenin kısa sürede tamamlanması bekleniyor. Ayrıca Değirmenaltı ve Bahçelievler Mahallelerinde, Hasan Ağa ve Kadir İnanır Sokak asfaltla kaplanarak burada yaşayan vatandaşların yol sorunu da ortadan kaldırılıyor.

YÜKSEL: “GECE GÜNDÜZ DEMEDEN YOL ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEĞİZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Yüksel, “Çınarlı Mahallesi Şehit Osman Caddesi üzerinde, geçtiğimiz günlerde 1. etabını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz bölgede, 2. etap asfaltlama çalışmalarına başladık. Cadde boyunca yapacağımız yol ve kaldırım yenileme çalışmalarını AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanımız Sezayi Çetin, Belediye Başkan Yardımcımız Hüseyin Uzunlar, Belediye Meclis Üyelerimiz Fedai Yüksel ve Muhammet Karaman ile birlikte yerinde inceleyerek, ekiplerimize kolaylıklar diledik. Devam eden çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulanarak, vatandaşlarımızla sohbet ettik. Havalar müsaade ettiği müddetçe gece gündüz demeden yol çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yaz sonuna kadar yıllardır el değmemiş ve ihmal edilmiş bütün yollarımıza el atarak Süleymanpaşa’mızın yol sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırmayı hedefliyoruz,” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.