c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

MARMARAEREĞLİSİ ile TOUBA TOUL ve NGAYENE SABAKH ARTIK KARDEŞ ŞEHİR

MARMARAEREĞLİSİ ile TOUBA TOUL ve NGAYENE SABAKH ARTIK KARDEŞ ŞEHİR

Marmaraereğlisi ile Senegal’in Touba Toul ve Ngayene Sabakh şehirleri imzalanan protokol ile kardeş şehir ilan edildi.
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ile Belediye Başkanları Goumbo Gaye ve Ameth Dıeye arasında imzalanan protokol ile Touba Toul ve Ngayene Sabakh şehirleriyle kültürel ve ticari işbirliği yapılacak.
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın belediye hizmet binasında ağırladığı heyette Belediye Başkanları Goumbo Gaye ve Ameth Dıeye ile Senegalli diğer belediye başkanları yer aldı. Marmaraereğlisi ile kardeş şehir olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden heyet tarihi ve turistik bir ilçe olan Marmaraereğlisi ile başta tarım olmak üzere çeşitli alanlarda işbirliği yaparak Türkiye ve Senegal ilişkilerine de katkı sağlamak istediklerini belirtti.
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata imzalanan protokolle iki şehir ile kardeşliğimiz resmiyet kazandı, şehirlerarasında yapılacak işbirliğinin önemli kazanımlar sağlayacağını belirterek, Marmaraereğlisi’nin Trakya’nın vitrininde yer alan bir ilçe olarak üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalıştığını söyledi. Başkan hikmet Ata ‘’ Senegal Touba Toul ve Ngayene Sabakh Belediyeleri ile kardeş şehir protokolü, mevkîdaşlarım Sn. Goumbo Gaye ve Sn. Ameth Dıeye arasında imzaladık. Kültür-sanat, ekonomi, sosyal kalkınma, tarım alanlarında sağlayacağımız işbirliklerinin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.’’ dedi
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata sıcak ve samimi tavırlarından dolayı misafir heyete teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.