Tekirdağ Manşet Gazetesi

MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ MAHALLE İFTARLARI BAŞLADI

Ramazan ayı boyunca düzenlenen mahalle iftarlarıyla yüzlerce vatandaşı bir araya getiren Marmaraereğlisi Belediyesi, ilk iftar sofrasını Türkmenli Mahallesi’nde kurdu.
Genciyle yaşlısıyla yüzlerce vatandaşın aynı masada buluştuğu iftar sofrasında bir araya gelen Marmaraereğlililer, geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanarak açılışı gerçekleştirilen Türkmenli Köy Konağı çatısı altında iftar yaptı. Köy konağına kurulan sofralarda bir arada olmanın mutluluğunu yaşayan komşular, senede bir kez de olsa böylesine güzel bir organizasyonda buluşmanın mutluluğunu yaşadı. Ezan sesinin duyulmasıyla beraber dualar edilerek oruçlarını açan vatandaşlar, Ramazan’ın manevi iklimini aynı sofrada paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.
İhtiyaç sahipleri unutulmadı
Oruçların açılmasından önce Türkmenli Mahallesi halkına konuşma gerçekleştiren Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, ilçede Ramazan ayı içerisinde gerçekleştirdikleri etkinlikleri davetlilerle paylaştı. Ramazan’ın sadece aç kalmak değil; aç olanın halinden anlamak olduğunu ifade eden Başkan Hikmet Ata, ilçedeki tüm ihtiyaç sahiplerine gerekli gıda desteğinin ulaştırıldığını söyledi.
Camiler Ramazan’a hazırlandı
Ramazan öncesi ibadet yerlerinde gerekli hazırlıkları tamamladıklarını belirten Başkan Hikmet Ata; ” Her türlü bulaşıcı hastalık toplu kullanılan alanlarda rahatça yayılabilecek durumda oluyor. Bu hassasiyetle; tüm cami ve mescitlerimizin detaylı temizlik sonrası dezenfektesini yaptık.” dedi.
İlk İftara Vatandaşların Yoğun Katılımıyla Gerçekleşti
Yüzlerce vatandaşıyla Türkmenli köy konağı çatısı altında ilk iftarını gerçekleştiren Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata yaptığı konuşmada ‘’On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerifin, gönüllere huzur veren manevi ikliminde gerçekleştirdiğimiz, mahalle iftarlarımızın ilkine, Türkmenli Mahalle İftarımıza, hepiniz hoş geldiniz. Birkaç ay önce ilçemize kazandırdığımız yeni bir değer olan Türkmenli Köy Konağı’mızda, sizlerle birlikte ilk iftarı gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyim. Ramazan ayında lokmamızı bölüşmeye, birlik ve beraberliğimizi büyütmeye devam ediyoruz. Huzuru, kardeşliği ve hoşgörüyü temsil eden Ramazan ayının İslam alemine, tüm insanlığa ve ulusumuza; iyilik, huzur, bolluk ve bereket getirmesini temenni ediyorum. İftar yemeğimizde bizimle bir araya gelen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Sofralarımız bir, gönüllerimiz bir, dualarımız bir olsun. Cenab-ı Allah tuttuğumuz oruçları kabul eylesin. Herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum.’’ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.