Tekirdağ Manşet Gazetesi

KİRAZ FESTİVALİ BAŞLADI

1961 yılında Kiraz Cümbüşü olarak kutlanmaya başlayan 55. Tekirdağ Kiraz Festivali kutlamaları için kortej yürüyüşü düzenlendi. Endüstri Meslek Lisesi önünden başlayıp Valilik Önünde son bulan yürüyüşe Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Başkanı Albayrak, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, AK Parti il Başkanı Mestan Özcan ve binlerce kişi katıldı.
Kortejde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel Kiraz Festivaline yoğun bir şekilde hazırlandıklarını söyledi.
Bu festivalle geleneklerimizi tekrar canlandıracağını ifade eden Yüksel, şunları kaydetti;” Göreve geleli yaklaşık 2 ay bir süre oldu. Bu 2 aylık süre içerisinde Kiraz Festivali ile ilgili yoğun bir çalışma içine girdik. Kendi örf ve adetimizi yaşatabileceğimiz, kendi geleneklerimizi tekrar canlandırabileceğimiz güzel bir kriz Festivali organize edelim dedik. Festivali Pazar Gününe kadar coşku ile kutlayacağız. Birlik ve beraberliğin devam ettiği güzel bir Süleymanpaşa umut ediyorum. Bu toprakları Vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını canı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Mekanları cennet olsun. Buram buram kültür kokan Kiraz Festivallerini 5 yıl düzenleyeceğiz. Milletimizin birlik ve beraberliğin hat safhaya çıktığı bayramlar olacak, hem de şehrimizin tanıtılmasıyla alakalı, sadece Süleymanpaşa’nın değil tüm Tekirdağ’ı tanıtılmasıyla alakalı bir görev üstlendik. Allah nasip ederse bunun altından kalkacağız”
“FESTİVALDE SARI SİYAH RÜZGARI”
Kiraz festivalinde Tekirdağspor Rüzgarı da esti. Kortej yürüyüşünde protokol üyeleri Türk ve Tekirdağspor bayrakları ile yürüdü. Yüksel konuşma esnasında Tekirdağspor taraftarları ile birlikte Sarı Siyah, şampiyon Tekirdağ tezahüratları yaptı.
Yüksel ayrıca Tekirdağ halkından sahil bandında Tekirdağspor’un yararı için açılan stanttan alış veriş yapmaları konusunda çağrıda bulundu.
“YÜKSEL’DEN ALBAYRAK’A GÖNDERME”
Yürüyüş esnasında hükümet Caddesi üzerinde bulunan dubalara pankartların takılmasıyla ilgili de Tekirdağ Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a da göndermede bulunan Yüksel; “O dubalar olmaza yolda çok daha rahat yürüyecektik. Artık çarşı esnafına rahat bir ortam verelim. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile beraber 5 yıl boyunca güzel hizmetler yapacağımızı düşünüyorum. Tekirdağlı ve Süleymanpaşa’lı olmaktan gurur duyuyorum” dedi.
Konuşmanın ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Başkanı Albayrak, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, AK Parti il Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, MHP İl Başkanı İlker Yücel ve Tekirdağspor Kulüp Başkanı Mülahim Kuru tarafından festival ateşi yakıldı.
Belediye Başkan Yüksel ayrıca Tekirdağ Gençikspor İl Müdürlüğünün önünde bulunan Hüseyin Pehlivan Anıtına da çelenk koydu.
Protokol üyeleri sahil dolgu alanda Hüseyin Pehlivan adına düzenlenen yağlı güreşleri hep birlikte izledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.