“Kapanış Saati Uzatılsın”

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Denetim Kurulu Başkanı Lütfi Çebi “Türkiye Lokantacılar Pastacılar Federasyonu olarak 22.00 olan saat uygulamasından muaf olmak istiyoruz. Hiç değilse saat 24.00’e kadar açık olmak bile bir nebze bizi rahatlatır.” dedi.
Türkiye Lokantacılar Pastacılar Federasyonu Denetim Kurulu Başkanı Lütfi Çebi, yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında lokantalar,pastaneler,kafeler,restoranlar vb. esnaflarımız için belirlenen kapanış saatinin yeniden düzenlenmesini istedi.
Lütfi Çebi, yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (COVID-19) sürecindeki desteklerin esnafa can suyu olduğunu, 80 gün sonra gelen açılış kararını da lokanta,pastane,kafe,restoran vb. esnafımızı memnun ettiğini ve hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.
İçişleri Bakanlığının dün yayımlanan genelgesinde lokanta, pastane, kafe,restoran gibi işletmeler için kapanış saatinin 22.00 olarak belirlendiğini hatırlatan Çebi, şunları kaydetti: “Günün batma saati zaten 21.00’e yakın bir vakit. Denizin kıyısındaki restoranların saat 22.00’de kapanması demek hiç açılmamış olması demek. Pastanelere, kafelere insanlar akşam evde yemeklerini yedikten sonra geliyor. Uygulanacak kapanış saati olan 22.00’nin mutlak bir şekilde revize edilmesi gerekiyor. Biz lokantacılar,pastaneciler,kafeciler olarak saat uygulamasından muaf olmak istiyoruz. Hiç değilse saat 24.00’e kadar açık olmak bile bir nebze bizi rahatlatır. Özellikle denize kıyısı olan noktalarda insanlara saat 22.00’de dükkan kapattırmak esnafımızı zor durumla karşılaştıracaktır.Bunun değerlendirileceği inancındayız.”
Turistik işletmelerin içinde bar, gece kulubü ve diskoların kapanış saati uygulamasından muaf olduğuna işaret eden Çebi, “Aynı uygulama bizim dükkanlarımızda da olmalı. Otele gelen insanla bizim dükkanlarımıza gelen insan aynı. Otelin içinde saat uygulamasının otelin karşısındaki işletmeye de gelmesi gerekir.” diye konuştu.
Genelgede belirsizlik olduğunu da savunan Çebi, “Birçok il ve ilçelerde belirsizlikler var. Bazı yerlerde içkili restoranların açılacağı bazılarının da açılamayacağı söyleniyor. Belirsizliklerin kalkması gerekiyor.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.