Tekirdağ Manşet Gazetesi

KAN BAĞIŞÇILARINA ÖDÜL VERİLDİ

Türk Kızılay’ı Tekirdağ Şubesi düzenli olarak kan bağışlayanları ödüllerdi.

Türk Kızılay’ı Tekirdağ Şubesi düzenlik olarak kan bağışlayan günlüler için Ticaret ve Sanayi Odasında Ödül töreni düzenledi.
Düzenlenen Ödül Törenine Tekirdağ AK Parti Milletvekilleri Çiğdem Koncagül, Mustafa Yel, Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan, Tekirdağ AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Sağlık İl Müdürü Dr. Cengiz Becerir, SGK il Müdürü Fatma Derya Alan ve AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin katıldı.
Ödül töreninde konuşan Türk Kızılay’ı Tekirdağ Şube Başkanı Hamiyet Çizen, kan bağışlamanın yardımlaşmanın en güzel göstergesi olduğunu söyledi.
Kan’ın yapay yollarla üretilemeyen eşsiz bir sıvı olduğuna dikkat çeken Çizen, şunları kaydetti;” Kan yapay olarak üretilemeyen, tek kaynağı insan olan yaşamsal bir sıvı. Bu nedenle, kan bağışında bulunmak hayat kurtarmakla eşdeğer. Kızılay asırlık bir çınar. Bu ağacın büyüyüp kök salmasına; dallanıp budaklanmasına vesile olan sizlerin yardım severliği. Kızılay’ı Kızılay yapan malının tamamını bağışlayan, biriktirdiği harçlığını getirip bırakan, boş vaktinde gelip gönüllü olarak Kızılay adına hizmet eden, emeğini, alın terini ortaya döken yada sizler gibi maddi olarak hiçbir şekilde temin edilemeyecek kanını diğer insanlara gönüllü olarak veren güzel yürekli insanların fedakarlıklarıdır. Bizlerde, bu fedakarlık ve desteğe karşılık, nerede insana dair bir ihtiyaç varsa orada olmaya, el uzatmaya devam ediyoruz. Ülkemizin genelinde 18 Bölge Kan Merkezi ve mobil kan bağış araçlarımızla 300’den fazla noktada hizmet vererek, Ülkemizin ihtiyacı olan kanın neredeyse tamamını karşılıyoruz. Bu vesile ile, Türk Kızılay’ına dolayısıyla insanlığa olan katkılarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı minnettarız. Hiç tanımadığı insanların hayatlarını kurtaran ve onlara umut olan, bizden madalya hak eden ya da henüz madalya hak etmemiş tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyorum”
Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Yel ise, Türk Milletinin üstün özelliklerinin olduğunu ifade ederek, sözlerinin şöyle sürdürdü; “Üstün özeliklerden bir tanesi de zor günlerde dayanışmayı en üst seviyeye çıkartarak, bir birimize olan yardımlaşma duygumuzdur. Bu anlamda Yüce Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Böyle bir Milletin ferdiyiz. Bu özelliklerimizi arttırarak devam ettirmeliyiz. Bu özellikleri kurumsal hale getiren kurumlarımız var. 100 yıla aşkın süredir Hem Türkiye coğrafyasında hem de Maznum Milletlerin nerede dara düşmüş insan varsa onların yardımına koşan Kızılay’ımız var. Bu yüzden Tüm Kızılay’ımıza teşekkür ediyorum”
Tekirdağ Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan, kan bağışının artmasını temenni ederek;” Kan Bağışının daha da artmasını temenni ediyorum. İnşallah tüm Kurumlarımız, Siyasi partilerimiz ve Sivil Toplum örgütlerimiz bu sayının artmasına vesile olur” dedi.
Tekirdağ AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan ise Kızılay’ın önemine değinerek, Türk Kızılay’ın farklı konularda farklı bağışçıları var. Ancak kan bağışının özel bir duruma var. İnsanlar kendi vücudundan bir şeyi hayır için birilerine destek olsun diye veriyor. Türkiye’de 4 saniyede 1, 1 Ünite kana ihtiyaç var. 1 ünite kan ise 3 cana hayat katıyor. Kan bağışı yaparak cana can katan sizlere ve Kızılay Şube Başkanı Hamiyet Çizen’e teşekkür ediyorum”
Konuşmaların ardından Tekirdağ AK Parti Milletvekilleri Çiğdem Koncagül, Mustafa Yel, Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan, Tekirdağ AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Sağlık İl Müdürü Dr. Cengiz Becerir, SGK il Müdürü Fatma Derya Alan, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin ve Türk Kızılay’ı Tekirdağ Şube Başkanı Hamiyet Çizen tarafından bağışçılara madalya ve Teşekkür belgesi verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.