c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“Kamu Çalışanları Sıkıntı İçerisinde”

“Kamu Çalışanları Sıkıntı İçerisinde”

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma, Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan şube müdürleri, ilçe müdürleri, il müdür yardımcıları ve eğitim müfettişlerinin görevlerinin niteliği ile mütenasip bir aylık ücrete sahip olmadığına dikkat çekerek, bunun ivedilikle çözüme kavuşturulması gereken bir sorun olduğunu söyledi.
Bu sorunun, çözüme kavuşturulmadığında MEB’in teşkilatlarında bir süre sonra yönetici/denetçi sıkıntısı çekileceğini kaydeden Varma açıklamasında şunları söyledi:
“Bütün kamu çalışanları gibi eğitim yöneticileri de ciddi ekonomik sıkıntı içerisindeler.
Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan şube müdürleri, ilçe müdürleri, il müdür yardımcıları ve eğitim müfettişlerinin aylık ücretleri, görevlerinin niteliğiyle mütenasip olmaktan çok uzak hale gelmiştir.
Bu, ivedilikle çözüme kavuşturulması gereken bir sorundur. Bu sorun giderilmezse, MEB teşkilatında bir süre sonra yönetici/denetçi sıkıntısı çekileceği aşikârdır.
Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer ve Hükümetin, bu makul tespit doğrultusunda tez zamanda adım atacağına inanıyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.