Tekirdağ Manşet Gazetesi

“İlk Kadın Belediye Başkan Adayı Olacağım.“

CHP Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Berrin Başol, Salih Canikli’nin hazırlayıp sunduğu Spor Manşet Ekstra programına konuk oldu.
CHP Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Berrin Başol Tekirdağ Manşet Gazetesi stüdyolarında gerçekleştirilen, Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Salih Canikli’nin hazırlayıp sunduğu Spor Manşet Ekstra programında soruları içtenlikle yanıtladı. Program kısa sürede büyük bir etkileşim aldı.
Tekirdağ Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Salih Canikli, sunumunda özelikle, spor, Sosyal Alanlar ve Engellilere yönelik sorulara yer verdi.
Canikli’nin programda;” Eğer gençleri spor’a yönlendirirseniz sağlık bir nesin yetişir ve o kadar doktora ihtiyaç kalmaz. Eğer gençleri Spor, Sosyal ve Kültürel aktivitelere yönlendirirseniz kötü alışkanlıklardan uzak dururlar ve bu kadar polise gerek kalmaz. Onun için mutlaka gençleri başta spor olmak üzere Sosyal ve Kültürel aktivitelere yönlendirelim. Sağlıklı genç nesiller yetiştirelim. Bunun için başta yerel Yöneticilere sonra da siyasiler ve bürokratlara büyük iş düşüyor. İnşallah seçilecek olan Başta belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri bu açığı kapatmak için mücadele ederler. Bizde daha sağlıklı nesillere kavuşuruz” sözleri dikkat çekti.
“İlk Kadın Belediye Başkan Adayı Olacağım.“
CHP Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Berrin Başol ise ilk kadın Belediye Başkan Aday Adayı olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti;” Bana herkes her yede ulaşabilir. Eğer aday olup belediye başkanı seçilir isem herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir Belediye başkanı olacağım. Tek kadın Belediye Başkan Aday adayıyım. CHP’den bir Kadın aday adayının olması bir avantaj. Ancak siyasette de bir kadın olmak bir dezavantaj. Biz CHP’de bunu dezavantajı, avantaj haline getirdik. Genel merkezimizinde dile getirdiği gibi kadın adaylara öncelik verilecek. Teveccüh edilirse Süleymanpaşa’da gösterilmiş ilk kadın Belediye Başkan Adayı olacağım. “
“Sosyal Bir Belediyecilik Anlayışı”
Seçildiği takdirde sosyal bir belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğine vurgu yapan Başol, sözlerini şöyle sürdürdü;” Belediyelerin şehrin alt yapı sorunlarıyla ilgilenmesi zaten birinci görevidir. Bunun dışında kültürel, sanatsal ve sosyal anlamda yapması gereken bir çok hizmetler var. Bunları daha çok çocuklar, kadınlar ve engelliler üzerine topladık. Önceliğim çocuklar. Sosyal bir belediyecilik anlayışıyla bu hizmetleri yerine getireceğiz.”
“Spor Kötü Alışkanlıklardan Uzak Tutar”
Spor ayrı bir disiplin gerektirir. Sporla meşgül olan çocuklarımız çok şükür ki kötü alışkanlıklardan uzak oluyorlar. Spor yapan gençlerin başarılı bir spor hayatları oluyor Ve bundan sonra da başka bir yol haritası çizmiş oluyorlar. Çocuklarımızı sağlıklı büyümesi için elimizden gelen çalışmaları yapacağız. Bununla ilgili futboldan tutun yüzme, okçuluğu geliştireceğiz. Buz pistimiz var ama buz hokeyi takımımız yok. Süleymanpaşa Pehlivanlar şehri güreşte ne durumdayız. Spor’u ne kadar seviyoruz. Ben Fenerbahçe ve Tekirdağspor taraftarıyım. Futbolu çok seviyoruz. Gençlerimizi futbol ’un dışında da başka aktivitelere yönlendirmemiz gerekiyor. Yüzme havuzumuz var ama uzun süredir tadilatta. Tadilat bir türlü bitirilemedi. Yüzme kas ve iskelet sistemi için inanılmaz faydalı. Profesyonel yüzücüler Çorlu’ya gitmek zorunda kalıyorlar. Yüzme havuzlarına ihtiyacımız var. “

“Gençliği sanal alemden kurtarmamız lazım”
Geçlerin biraz daha sosyalleşmeleri hem de sanal elemden kurtarmak için spora doğru yönelmeleri gerekiyor. Evet kitapta okusunlar ama günde 1 saat te spor yapsınlar. Herkesin spora ihtiyacı var. Ekonomik sebeplerden dolayı spor salonuna gidemeyen, çocuklarını spor okuluna vermeyen birçok Vatandaşımız var. Belediye olarak bu konuda biraz daha ulaşılabilir olacağız. Cüzzi rakamlarda spor kulüpleri oluşturmak istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.