c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“Halk Cevabı 31 Mart’ta Verdi”

“Halk Cevabı 31 Mart’ta Verdi”

AK Parti Süleymanpaşa ilçe Başkanı Sezayi Çetin, Tekirdağ halkının heykeller ile ilgili cevabı 31 Mart seçimlerinde verdiğini söyledi.

“Millet Onay Vermedi”

Şehrin muhtelif yerlerine yapılan heykellere Tekirdağ halkının karşı çıktığını da iddia eden Çetin, şunları kaydetti;” Bu milletin parasını asıl ihtiyaçlara değil, şahsi egoları tatmin etmek adına harcamak kimseye fayda getirmez. Bunun Milletin nezdinde karşılığı olmadığı her zaman dile getirmiştim. Benim sözlerimi 31 Mart günü gördük. Millet bu yapılan işlere onay vermediğini sandık başında gösterdi. Bu şehrin heykele ihtiyacı olduğunu sanmıyorum”

REKLAM ALANI

“Milletin zararına yaptırmayız”

Limanlar hakkında da konuşan Çetin, Tekirdağ aleyhinde olan hiçbir şeye izin vermeyeceklerini belirterek; Ceylak la ilgili bu konu gündeme geldiğinde Büyükşehir Belediye Başkanı, Süleymanpaşa Belediye Başkanı ve Tüm Milletvekilleri hem fikir. Burada yapılmak istenilenin Tekirdağ ve Tekirdağ Halkına zarar vermesi konusunda beraber hareket edecekler. İnsanların denizle ilişinin kesilmesini kabul etmemiz mümkün değildir” şeklinde konuştu.

AK Parti Süleymanpaşa ilçe Başkanı Sezayi Çetin 2019 yılını düzenlediği basın toplantısı ile değerlendirdi.

“AK Parti Kongre Sürecine Giriyor”

Basın toplantısında konuşan Çetin, göreve geldikleri tarihten itibaren 580 faaliyet yaptıklarını belirtti.

Görev yaptığı sürece herkese kucak açamaya çalıştıklarını da ifade eden Çetin; “Türkiye için kalbi atan herkesin yanında olmaya çalıştık. Süleymanpaşa’da teşkilatlar yenilenme sürecine girecek. Bu bir bayrak yarışıdır. AK Parti yenilenme sürecine giriyor. Bu süreçte daha önce görev almış il başkanları ve milletvekilleri ile istişareler yapabilir. Bizde bu süreç Genel Merkez nezdinde yürüyor. Partimiz ne derse onu yapmaya hazırım” dedi.

İlk olarak Eski Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat tarafından yapılan heykellere değinen Çetin, geçen dönem Süleymanpaşa Belediye Meclisinde bu konuya muhalefetlik yaptığını söyledi.

Süleymanpaşa’ya heykel yapılmasını gereksiz olarak değerlendiren Çetin, şunları kaydetti;” “CHP il Başkanı bunlar afaki rakamlar dedikten sonra biz rakamları açıklama ihtiyacı hissettik. Bu rakamlar kamuoyu ile paylaştığımız gerçek rakamlardır. Heykel konusunda en geçen dönem en şiddetli muhalefeti ben yaptım. Bu milletin parasını asıl ihtiyaçlara değil, şahsi egoları tatmin etmek adına harcamak kimseye fayda getirmez. Bunun Milletin nezdinde karşılığı olmadığı her zaman dile getirmiştim. Benim sözlerimi 31 Mart günü gördük. Millet bu yapılan işlere onay vermediğini sandık başında gösterdi. Bu şehrin heykele ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.”

“Limanlar Doğru İlerlemeli”

Sahilde ki Limanların dolgu alanlar ile genişlemesi konusunda da konuşan Çetin, sözlerini şöyle sürdü;” Yat limanında yapılmak istenilen yerin Tekirdağ için bir fayda getirmeyecek. Mevcut liman doğu kısmına doğru ilerlemelidir. Bu konu da Milletvekillerimiz il Başkanımız ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Mustafa Şentop’unda bu konu ile ilgili girişimleri var. Ceylak la ilgili bu konu gündeme geldiğinde Büyükşehir Belediye Başkanı, Süleymanpaşa Belediye Başkanı ve Tüm Milletvekilleri hem fikir. Burada yapılmak istenilenin Tekirdağ ve Tekirdağ Halkına zarar vermesi konusunda beraber hareket edecekler. İnsanların denizle ilişinin kesilmesini kabul etmemiz mümkün değildir. Bunların daha sağlıklı bir biçimde depolanması konusunda yapılacak adımlara hayır denmemesi gerekiyor. Burada halkın ihtiyaçlarının kapanmasını da uygun görmüyorum”

“Köprü Başı Çözüme Kavuşmalı”

Köprü başındaki trafik sonunun geçici çözümler yerini kalıcı çalışmalar yapılması gerektiğini de Çetin;”Süleymanpaşa’da lazım gereken şey Köprü başında trafiğin bir an önce sağlıklı bir şekilde işlemiştir. Bu şehrin pansuman tedaviler yerine ameliyata ihtiyaç var. 1,5 yıl önce Köprü başında bir uygulama yapıldı. Ehil, liyakatli insanları görev başına getirirseniz sağlıklı sonuçlar alırsınız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.