Tekirdağ Manşet Gazetesi

GÜVEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

DEVA Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Güven aday Adaylığını açıkladı.
DEVA Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Halit Güven, Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı
Güven, aday adaylığı ile ilgili İl başkanlığında düzenlediği basın toplantısıyla Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu duyurdu.
Basın toplantısına DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi ve DEVA Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ozan da katıldı.
Basın açıklamasında konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Halit Güven ilk olarak kendini tanıtarak konuşmasına başladı.
Deva Parti’sinin insan odaklı bir siyaset yaptığı için bu partide siyaset yaptığını ifade eden Güven, Şunları kaydetti;” DEVA Partisindeyim, çünkü sonuca odaklı bir insanım, ve ülkemizin de ilçemizin de insanımızın da vaatlere, çıkarlara, gri alanlara değil, mutlak; ahlaki ve mantıklı sonuçlara odaklı olması gerektiğini, ve bu nitelikte bireyler tarafından temsil edilmesi gerektiğine inanıyorum. DEVA partisindeyim, çünkü sayın Ali Babacan görev yaptığı sürece istatistiksel verilerle, propaganda veya taraf/karşıt öznel fikirlere dayanmaksızın, hem bireysel hem milli düzeyde olumlu sonuçlar elde etti. O vakit ülkesine ancak o şartlarla hizmet edebilirdi, bunu başarıyla yaptı, şartların farklılaşmasıyla birlikte kendi oluşumunu kurdu. Ve ben de, vatandaşım tekrar yüksek alım gücüyle kendini güvende hissederek ihtiyaçlarının çözümlerine ulaşabildiği bir Türkiye’de yaşamak ve yaşatmak istediğim için, bu oluşumun bir parçası olmaya karar verdim. Birey, gelişime ve faydaya önce kendisinden başlamaya mecburdur. Çünkü ailesine arkadaşlarına çevresine katkı vermeye başlamadan önce bu kapasiteye sahip olmalıdır. Bu kişisel gelişim sürecinde de ahlaki ve vicdani değerlerini de yalnızca korumakla kalmayıp, üstüne koyarak geliştirmelidir. Yükselmek için başkalarını basamak olarak kullananlar, ve onlara ses çıkarmayıp hatta destekleyenler, tarih boyunca kendilerine de, çevrelerine de, nihayetinde ülkelerine de çok zarar vermişlerdir. Halkımız basmakalıp düşüncelerle ve/veya kişisel çıkar planlarıyla bu tür insanları artık yönetimsel pozisyonlarda barındırmamalıdır. Kısacası mahallesine muhtar da, ülkesine başkan da yapmamalıdır.
“Projelerimi anlatacağım”
İlerleyen günlerde yeni bir basın toplantısı düzenleyerek açıklayacağını da ifade eden Güven, sözlerini şöyle sürdürdü;” Ben iyi bir insan olduğuma inandığım, ama daha önemlisi daha iyi bir insan olmak istediğimi bildiğim için şu an buradayım. Sorunların farkına varabilmek için iletişimin, bu sorunlara gerekli hassasiyet ve önemi vermek için vicdanın, çözüm sürecini üretmek ve yönetebilmek için disiplinin ve aklın gerekli olduğunu bildiğim için buradayım. Projeler konusunda adaylık sürecinin ilerlemesiyle birlikte yapılacak olan lansmanlarda detaylı ve kapsamlı bilgiler sizlerle paylaşılacaktır. Ana fikir olarak değinmek istediğim kısmı ise, yaklaşımımız olacaktır. Bireyin en hayati gereksinimlerinden başlayıp, daha spesifik ve kısmi ihtiyaçlara yol alacağız. Yani önce kıymetli Süleymanpaşa halkımızın barınması ve kendini ilçemizin her yerinde güvende hissetmesi üzerinde duracağız. Bu temelden toplumun yaşam kalitesine ve de istikbaline kalıcı katkı verecek çözümlere doğru planlı ve progresif bir yol haritası izleyeceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.