Güneşten Gelen Enerji-5 kapanışı yapıldı

Güneşten Gelen Enerji-5 kapanışı yapıldı

Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Güneşten Gelen Enerji-5 isimli projesinin kapanış programı gerçekleştirdi.

TÜBİTAK’ın desteğiyle düzenlenen TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projesi olan, Güneşten Gelen Enerji-5 isimli proje amacına uygun bir şekilde tamamladı.
Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne illerinde, mesleki ve teknik eğitime devam eden öğrencilerin katılımıyla, Kırklareli ili çevresinde bulunan doğal alanlarda ve Tekirdağ ilindeki Rüzgâr ve Güneş Enerji Santrallerinde doğa eğitimi ve bilim okulları projesi, Coğrafya, Fizik, Kimya, Biyoloji, Müzik, Eğitimde Yaratıcı Drama, Yenilenebilir Enerji, Fotoğrafçılık alanlarında gerçekleştirilen 26 faaliyetle, 6 günde tamamlandı. Hazırlanan bu projenin Trakya’daki 3 ili kapsaması ve Trakya’da onaylanan tek TÜBİTAK 4004 projesi olması sebebiyle daha da önem kazandı.
Proje kapanış programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Eren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Düzenlenen TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projesi; Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ve Tekirdağ’a ayrı bir değer kattı.

Hakan Karaca

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.