c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

GÜNAY TPERAKENDECİLİK TOPLANTISINA KATILDI

GÜNAY TPERAKENDECİLİK TOPLANTISINA KATILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Perakendecilik Meclisi Toplantısı; Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ın katılımı ile Meclis Başkanı Alp Önder Özpamukçu başkanlığında özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin yoğun ilgisi ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli olmak üzere 11 ilimizi etkileyen, ülkemizi derinden sarsan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, geride kalanlara sabırlar dileyerek sözlerine başladı.
Yaptığı açılış konuşmasında Günay, kalıcı konut sorunun bir an evvel çözülmesinin önemine değinerek, ticari hayatın da toparlanabilmesi için bölgeleri cazibe merkezi haline getirebilmek adına el birliğiyle seferber olunmasına dikkat çekti.
Meclis Başkanı Alp Önder Özpamukçu ise, yaşanan kayıplar nedeniyle baş sağlığı dileklerini ileterek, ülkemizdeki yaraların sarılması için herkesin elini taşın altına koyduğunu hassasiyetle ifade etti. Yereller hariç, bölgedeki yaklaşık 4.357 mağazanın 832 tanesinin kullanılamaz hale geldiğini belirten Meclis Başkanı, ayrıca tarım ve hayvancılığa dikkat çekerek, köylerin hızlıca ayağa kaldırılması gerektiğini belirtti. Bölgede hızlı bir toparlanma sağlanmaz ise gıda güvenliği ve tedarik zincirine etki edebilecek sorunların çıkabileceğini söyleyen Özpamukçu, yaşanan felaketten dersler çıkararak bundan sonrası için yol haritasının belirlenmesinin önemine değindi.
Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu belirten Meclis Üyeleri, Dernekler ve firmalar bazında yapılan yardımları dile getirdi. Bölgede yaşayanlar, perakendecilik sektörü ile çalışanları için neler yapılabileceğinin görüşülmesi açısından yapılan toplantının kıymetli olduğu vurgulandı.
Bundan sonraki yaşanabilecek doğal afetler için ne tür tedbirlerin alınacağının tartışılmasının önemli olduğunu söyleyen sektör temsilcileri, sürdürülebilir planların yapılmasının gerekliliği fikrinde birleşti. Bu süreçte, perakendecilik sektörü için mağaza ve depoların yapı kontrol testlerinin, yaptırılacak sigortaların daha da önem kazandığını belirten Üyeler, bu dönemde Devlet tarafından açıklanan destek adımlarının da yakından takip edilerek, yaşanan sıkıntıların üstesinden elbirliği ile gelineceğinin mesajını verdi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.