c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

‘’Gazeteciler, Milletimizin Vicdanının Sesidir’’

‘’Gazeteciler, Milletimizin Vicdanının Sesidir’’

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayarak, Tekirdağ’da görev yapan basın mensupları başta olmak üzere, tüm basın çalışanlarının gününü kutladı.
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; ‘’ Bugün, halkın haber alma özgürlüğü için gece-gündüz demeden çalışan, kıymetli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz. Gazetecilik, bir iş ve meslek olmakla birlikte aynı zamanda yapılan işin niteliği ve vasfı itibarıyla bir kamu hizmetidir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteciler, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, ülkemizin demokratik gelişimine katkıları büyüktür. Türk basını da tarih boyunca kendi üzerine düşen bu büyük görevi her daim yerine getirmiştir. Günümüzde de ahlak esasları çerçevesinde doğru ve tarafsız davranarak kamuoyunu en hızlı şekilde aydınlatmaktadır.’’
Basınımızın geçmişten günümüze önemli bir gelişme gösterdiğinin altını çizen Başkan Hikmet Ata; ‘’Basınımız çağa ayak uydurarak tüm gelişmeleri yakından takip edip, hızlıca cevap verebilir durumdadır. Haberin sadece görsel ve yazılı boyutunun yanı sıra aynı zamanda sanal ortamda da etkinliğini arttırarak demokrasimizin güçlenmesine katkı sağlamaktadırlar. Bu gelişmede en büyük pay, şüphesiz görevini en fedakar şekilde yapan basın çalışanlarına aittir.
Bu düşüncelerle basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girmesinin yıl dönümü olan ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’ nü kutluyor, tüm medya mensuplarımıza başarılar diliyorum.’’ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.