c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

EŞKİNAT, ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

EŞKİNAT, ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

Bir önceki dönem Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ekrem Eşkinat, gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.
Basın açıklaması yapmasının temel nedeninin sosyal medyada hesaplarında yayınlanan bir tablonun karmaşıklığını anlaşılabilir hale getirmek için olduğunu ifade eden Ekrem Eşkinat; ” Yayınlanan o tablo geçen dönem birlikte çalıştığımız şuan da ise AK Parti İlçe Başkanlığını yapan arkadaşımızın basına dağıttığı bir tablodur. Tablolar her zaman olayları anlatmak için doğru yöntemlerdir. Umarım bundan sonrada tablolar gelmeye devam eder. Mesela bizim dönemimizde 5 yıllık meclis üyesidir. O 5 yıllık süreçte nelere pay ayrıldığının tabloları da yayınlanır. Mesela Fen İşlerine yollara ne kadar kaynak aktarıldığı ve bütçenin 100’de kaçı olduğu tablolar halinde aktarılır. Sosyal hizmetlere ayrılan paylar tablolar halinde aktarılır. Bir fotoğraf bütünüyle ortaya konur. Bir taraftan kesip te belli şeyleri değil de bütünü ile kamuoyuna göstermekte fayda vardır. ‘Sanat mı ? Rant mı?’ lafı kabul edilebilir bir laf değil. Bir şeyleri bir ucundan göstererek algı yaratma modeli zaten bu iktidarın başından beri genel ve temel anlayışıdır. ” şeklinde konuştu.
“Her Şey Kayıt Altında”
Yaptıkları tüm çalışmaları kayıt aldıklarını da ifade eden Eşkinat, şunları kaydetti;” Diyorlar ya yapılan şeylerin hiç biri kayıt altına alınmamış. Dördüncü senenin sonunda bütün sanat eserlerinin birer birer resimleri ile beraber kitapçık haline getirildiği bir belge mevcut. Kime yaptırılmış, kaç tane yaptırılmış, cinsi ne, cibiliyeti ne hepsi var. Bizim verilmeyecek hiç bir hesabımız yoktur. Her şeyimiz belli belgeli, bizim ihalesiz işimiz olmaz, bizim kanti kunti ile derdimiz olmaz, bizim avantayla birleştirilmemiz mümkün olmaz çünkü biz farklıyız her şeyimiz belli. Biz havuza para toplayarak ve ne kadar topladığımızı, ne kadar dağıttığımızı açıklayamaz duruma asla gelmeyiz”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.