Tekirdağ Manşet Gazetesi

ERGENE’DE SEVGİ SOFRALARI GELENEĞİ DEVAM EDİYOR

Ergene’de sevgi sofraları geleneği devam ediyor

 

Ergene Belediyesi her yıl Ramazan ayında mahallelerde kurduğu Sevgi Sofralarına bu yıl da devam ediyor. İlki Yulaflı mahallesinde kurulacak olan Sevgi Sofraları daha sonra Esenler, Kırkgöz, Misinli ve İğneler mahalleleri ile devam ederek ilçenin tüm mahallerinde gerçekleştirilecek.

 

Her yıl Ramazan ayı boyunca kurulan ve bu yıl da kurulacak olan Sevgi Sofralarında Ergeneliler bir araya gelecek.

 

Ergenelilerin huzurlu ve bereketli bir Ramazan ayı geçirmeleri için sevgi ve hoşgörünün ön planda olduğu ilçede sevgi sofralarında buluşmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ramazan aynının bağışlayıcı, sevgi dolu ruhunu iftar programıyla birlikte vatandaşlarımızla birlikte yaşıyoruz. Ramazan ayını, son gününe kadar güzelliklerle yaşamak adına tüm Ergeneli vatandaşlarımızla iftar sofralarında buluşmayı bekliyoruz’ dedi. Yüksel ayrıca Ramazan ayının tüm İslam Alemine ve insanlığa huzur ve sevgi getirmesi dileğinde de bulundu.

 

Yerel yönetimlerin en önemli halkası olan muhtarlarla her alanda olduğu gibi mahallelerde kurulacak olan sevgi sofraları konusunda da iş birliği içerisinde olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Yüksel, “Mahalle muhtarlarıyla yapılan işbirliği sonucu, mahallelerimizde sevgi sofralarını kuracağımız alanları ve hangi mahallede hangi gün yemek programı düzenleyeceğimizi belirledik. Ortaya çıkan programı kamuoyuna ve halkımıza duyurduk. Program dahilinde sevgi sofralarımızın etrafında vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz” dedi.

 

Başkan Yüksel ayrıca, “Başı rahmet, ortası mağfiret sonu da cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan ayına bir kez daha erişmenin huzurunu, mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Ramazan ayınca kuracağımız sevgi sofralarının yanı sıra her gün olduğu gibi evinde sıcak yemek pişiremeyecek durumda olanların evlerine her gün sıcak yemek ulaştırmaya devam edeceğiz. Ramazan ayı paylaşmak ve dayanışma içerisinde olarak yardımlaşmaktır biz de Ergene’de hemşerilerimizle birlikte yardımlaşmanın, dayanışmanın en güzel örneklerini sunuyoruz. Bundan önceki yıllarda tüm mahallelerimizde sevgi sofralarımızı kurmuştuk. Bu yıl da yine tüm mahallerimizde halkımızla sevgi sofralarında buluşarak aşımızı, ekmeğimizi, suyumuzu paylaşacağız.”

 

İlk olarak 12 Mart Salı günü Yulaflı mahallesinde kurulacak olan Ergene Sevgi Sofraları 13 Mart Çarşamba günü Esenler, 14 Mart Perşembe günü Kırkgöz, 15 Mart Cuma günü Misinli, 16 Mart Cumartesi günü ise İğneler Mahallerinde kurulacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.