Tekirdağ Manşet Gazetesi

Erdoğan Tekirdağ’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Namık Kemal Stadı’nda gerçekleştirilen AK Parti Tekirdağ 7. Olağan İl Kongresi ‘nde katıldı. Erdoğan, ayrıca Şehir Hastanesini de açılışını yaptı.
AK Parti Tekirdağ 7. Olağan İl Kongresi Namık Kemal Stadında gerçekleştirildi.
Kongrede konuşan Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ’da parti içinde uyum içinde çalıştıklarını ifade ederek, şunları kaydetti;” 2023-2053-2071 bu kadrolar daha ileriye taşıyacaklar. Bizler Cumhurbaşkanımız açtığı yolda ilerleyerek Tekirdağ’da uyum içinde çalışmaktayız. Çalışmaya da devam edeceğiz”
“Milletin Gönlünün Fethetmek İçin”
Eski Başbakan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım ise AK Partinin 18 yıl önce kurulduğuna dikkat çekerek;”7 . kongreyi yapıyoruz. Özel bir önemi var. Türkiye’yi Cumhuriyeti 400. Yıla taşıyacak kadroları iş başına taşıyacak. Bu parti Milletin gönlünün fethetmek için 18 yıl önce kuruldu. AK parti bir kadro hareketidir. AK Parti Erdemliler hareketidir. AK Parti Millet İktidar yaptı. 18 yıl da çok büyük eseler ortaya koyduk” dedi.
“Tekirdağ’ı En Önde Görmek İstiyoruz”
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ’ın tarihte önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
Tekirdağ’ın gelecek seçimlerde yüzde 50 oy oranın üstüne çıkacağını da ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti;” Tekirdağ 2019 seçimlerinde yüzde 44’ ulaştı ama maalesef yeteri olmadı. Bir dahaki seçimde yüzde 50’nin üzerine çıkacağız. Türkiye’nin 2023 hedefleri çok gerekli hala gelmiştir. Bu hayalleri gerçekleştirmek bizim görevimizdir. Bundan sonraki nesillere 2053 vizyonunu miras bırakacağız. Bu mücadele Tekirdağ’ı en önde görmek istiyoruz. “
“Cumalıoğlu İsmi Yakışır”
Yeni açılacak hastaneye ‘İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’ ismini verdiklerini de ifade eden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü; ” Tekirdağ’daki şehir hastanesinin adının “İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi” olacağını açıklayarak, “Fehmi Cumalıoğlu ağabeyimiz gençlik yıllarımızda birlikte siyaset yaptığımız bir büyüğümüzdü. Hayrabolulu ve 1912 doğumlu. Yıllarca bakanlıklar yaptı. Başhekimlikler yaptı. Hayatı dolu dolu olan bir büyüğümüzde. Yanılmıyorsam da 96 yılında rahmetli oldu. Ve dedik ki bir Tekirdağlı, Hayrabolulu olarak bu şehir hastanemize İsmail Fehmi Cumalıoğlu ağabeyimizin ismi yakışır”

Dış politikada onurlu duruşu ile bölgede sözünü dinleten bir Türkiye var. 18 yılda ki başarılarımızla Ülkemizi buraya getirdik. Önümüzdeki dönemde de inşallah bu başarımızı süreceğiz. Üzerimize oynanan tüm oyunları da başa çıkardık. Bundan sonra da Ak Parti teşkilatlarımıza büyük sorumluluk yüklüyor. AK Partiyi Millet kurmuştur. Bundan sonra yine Milletimizle birlikte yol yürüyeceğiz. Milet’in istekilerini karşıladığımız sürece bize verilen kredi devam edecektir. AK Parti kaybederse Türkiye istikrarlaştırır. AK Parti için çalışmak Milli bir görev haline gelmiştir. Üye sayımız 11 Milyona bulması bize gösteren teveccühün her kesime yayıldığını gösteriyor. Eski tüm çalışma arkadaşlarımızı kucaklayarak yeni isimleri kucaklıyoruz. Bu dönemde Milletle bağı kopuk siyasetçiler olamaz. Bize durmak duraksamak haramdır. Kuruluşundan bu güne teşkilatlarımıza görev alan herkese şükranlarımızı sunuyorum. İl kongremize görev alan herkesi tebrik ediyorum.
“Kalınmada Çağ Atlattık”
AK Parti Hükümeti süresince Tekirdağ’ın dev yatırımlar aldığını da ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti;” 18 yılda demokrasi de kalınmada çağ atlattık. Şehirlerimizin her biri yeni yatırımlar muasır medeniyetin üzerine çıkarttık. Son 18 yılda Tekirdağ da 23 milyar TL’lik yatırım yaptık. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini biz kazandırdık. Yurt binaları açtık. Tekirdağ’da 23 spor tesisi yaptık. 4 Millet bahçesi projemiz var. İhtiyaç sahibi Vatandaşlarımıza 1,5 Milyarlık yardım yaptık. 30 yeni sağlık tesisi inşa ettik. 17. Şehir hastanesi olan hastaneyi açıyoruz. Tekirdağ’dan Avrupa’ya ilk yük taşıması da yapılacak.”
“Yolları modernize ettik”

Yollar konusunda birçok yatırım yaptıklarını ifade eden Erdoğan;” Eskiden sadece gidiş gelişti. Bugüne kadar buralarda böyle şey var mıydı? Tekirdağ il sınırları içinden geçen 198 km demir yolu hattını kapsayan yenileyerek modernize ettik. Muratlı demir yolunu çift hattı haline getirdik. İçme suları için baraj ve göletler inşa ettik. 2045 yılına kadar içme suyu temin ettik. Tekirdağlı vatandaşlarımızın can ve malını korumak için taşkın planları yaptık. Ergene havzasını kurtarmak için atık su tesisleri için harekete geçtik. Çitilerimize 3,58 milyar TL destek verdik. Tekirdağ Hak ve özgürlüklerinin kaynağı, ekonomiyi iyi bilen bir şehrimiz. Bu Bay Kemal’İn mantığı ile olmaz. Bu emek ve çalışmak ister” şeklinde konuştu.
“ARTIK ERGENE NEHRİ’NDEN ATIK SU AKMIYOR”
AK Parti’nin geçen 18 yılda Türkiye’ye demokraside ve kalkınmada âdeta çağ atlattığını belirterek bu kapsamda son 18 yılda Tekirdağ’a toplamda 23 milyar liralık yatırım yaptıklarını vurguladı.
Tekirdağ’a; eğitim, sağlık, toplu konut, ulaştırma, raylı sistemler, sanayi, teknoloji, tarım, sulama ve içme suyu alanlarında yapılan yatırımları dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ergene Havzası’nın temizlenmesine yönelik çalışmaları da görsellerle anlattı.
“Artık Ergene Nehri’nden atık su akmıyor inşallah. Tamamen arıtılmış ve içme suyu kalitesinde su” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tekirdağlı çiftçilere de toplamda 3,5 milyar lira destek verildiğini, gelecek dönemde Tekirdağ’ı daha büyük hizmetlerle buluşturmayı sürdüreceklerini söyledi.

“Dünya Sözümüzü Dinliyor”
Dış politika hakkında da konuşan Erdoğan, Türkiye’nin dış politika Dünyada sözünü dinleten bir Ülke haline geldiğini ifade ederek;” Bir yanda kahraman ordumuzla sınırlarımızda ve sınırlarımızın dışında milletimize huzur verecek, dostlarımıza güven verecek, düşmanlarımıza korku salacak bir Türkiye var. Diğer yanda şehir hastaneleriyle, yollarıyla, köprüleriyle, okullarıyla, Karadeniz’de bulduğu doğal gaz başta olmak üzere, enerji projeleriyle, sanayisiyle, ihracatıyla güçlü bir alt yapı inşasına devam eden bir Türkiye var. Aynı şekilde dış politikadaki onurlu duruşuyla bölgesinde ve dünyada sözünü dinleten, itibarını yükselten, etkisini artıran bir Türkiye var” dedi.

“Yeni Bir Seferberlik Başlatıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada ve bölgede yaşanan çalkantılarla sarsılan küresel düzenin koronavirüs salgınıyla çok daha derin sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını ifade ederek küresel düzeydeki bu sarsıntılardan Türkiye’nin de etkilendiğini belirtti.
Türkiye’yi vesayetle, terörle, darbeyle, siyasi ve sosyal kaos denemeleriyle istedikleri çizgiye getiremeyenlerin Türk ekonomisine saldırdığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden sosyal desteklere kadar her alanda AK Parti olarak hamdolsun biz büyüttük, geliştirdik, ileriye taşıdık. Bugün de karşımıza çıkan yeni sorunları yeni stratejilerle aşmak için her türlü çabayı gösteriyoruz” dedi.
“Yeni Bir Süreç Başlıyor”
Ekonomi ile ilgili yeni reform başlatacaklarını da ifade eden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü;” Bakanlıklarımız ve kurumlarımız yanında ilgili tüm kesimlerle yakın diyalog ve iş birliği hâlinde ülkemizde ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz. Ekonomisi güçlü olmayan bir ülkenin diğer alanlardaki kazanımlarını koruyamayacağının bilinciyle yeni bir istikrar, büyüme ve istihdam odaklı seferberlik başlatıyoruz. Amacımızın dünyanın siyasi ve ekonomik bakımdan tarihî bir değişim sürecinden geçtiği şu dönemde ülkemizi hedeflerimiz doğrultusunda geliştirmek ve kalkındırmak olduğunun altını tekrar çiziyorum. Ekonomi politikalarımızı, fiyat istikrarı, finansal istikrar ve makroekonomik istikrar olmak üzere üç sacayağı üzerinde inşa ederek inşallah hedeflerimize ulaştıracağız. Bu çerçevede önceliğimiz şüphesiz ki enflasyonu süratle tek haneli rakamlara, ardından da orta vadeli programımızdaki seviyelere çekmektir. İstihdamı artırarak vatandaşlarımızın iş ve aş endişelerini ortadan kaldırmak da temel önceliklerimiz arasındadır.”
“PİYASALARDA OLUMLU YÖNDE HAREKETLER YAŞANDI”
Yeni yatırımcılara da kucak açtıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönem parametrelerinin açıklanmasıyla piyasalarda olumlu yönde hareketler yaşandığını belirterek yerli ve uluslararası yatırımcılara Türkiye’ye güvenmeleri ve süratle yeni yatırımlara başlamaları çağrısında bulundu.
Erdoğan, “Yatırımları yeşerten ve bereketlendiren iklimi tesis etmenin, ekonomik büyümeyi, kalkınmayı, refahı ve istikrarı sağlamanın en önemli yollarından birinin hukuk devleti ilkesi olduğunu biliyoruz. Bunlar içinde İnsan Hakları Eylem Planı’na özellikle ehemmiyet veriyoruz, eylem planında zaten belli bir aşamaya gelinmişti. Ekonomideki yeni dönemin ruhuna uygun şekilde temel hakların korunmasından mülkiyet hakkının geliştirilmesine kadar pek çok ilave hükümleri ilgili tüm taraflarla istişare ederek bu eylem planına derç edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en büyük reformları, değişimleri, atılımları hayata geçirmiş bir parti olarak bu sürecin önünde yer almanın, yol açmanın asli görevimiz olduğuna inanıyoruz. Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık eylesin diyorum. Son 18 yılda her zorluğu nasıl milletimizle birlikte aşmışsak, bugün önümüze çıkan sıkıntıları da aynı şekilde 83 milyon hep birlikte el ele, gönül gönle vererek geride bırakacağız. Bize düşen, milletimize layık olmak için daha çok çalışmaktır. Sizlerden de bu anlayışla gecenizi gündüzünüze katarak milletimizin gönlündeki yerimizi güçlendirmenizi bekliyorum.”
“Sigara uyarısı”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sigaranın akciğeri dinamitlediğini dile getirerek, “Bu dönemde Kovid’in ön önemli sevdalısı neresi? Akciğer, oradan giriyor, oradan bütün solunumu her şeyi alt üst ediyor. Hep söylerim ya, kuru ve sulu. Bunlardan kurtulmak lazım” diye konuştu.

Konuşmanın arından AK Parti İl Başkan Vekili Mülahim Kuru Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tekirdağ tablosu hediye etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’ açılışı için stattan ayrıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.