Tekirdağ Manşet Gazetesi

ERDİN ERAL SÜLEYMANPAŞA İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erdin Eral, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevinden istifa edip Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olan Erdin Eral, CHP Tekirdağ İl Başkanlığı’nda gerçekleştirdiği basın açıklamasında konuşmasına “Üç Kemaller Diyarı güzel şehrimiz Tekirdağ’ın bir evladı olarak, sizlerin bir evladı, bir kardeşi, bir yol arkadaşı olarak bugün benim için çok kıymetli bir heyecanı sizlerle paylaşmaktan onur ve mutluluk duyuyorum.” diyerek başladı.

Kürsüye gelerek açıklamalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Erdin Eral konuşmasında şunları söyledi:

“BİZ ÇALIŞACAĞIZ, SÜLEYMANPAŞA İÇİN KAZANACAĞIZ”

“21 yıllık idarecilik tecrübemi artık kentimizin yönetiminde söz sahibi olmak için kullanmak istiyorum. Bunun en büyük adımlarından biri olan aday adaylığımı açıklamak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünü kendimize kılavuz edinerek çıktığımız bu yolda gece gündüz demeden Süleymanpaşa’ya hizmet etmek üzere adayım ve size söz veriyorum partimizin ve Cumhuriyetimizin 100. Yılında Süleymanpaşa Belediyesi’ni yeniden atamızın en büyük mirasımdır dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne kazandıracağız. Biz çalışacağız, Süleymanpaşa için kazanacağız. İlçemiz, tarih boyunca eşsiz kültürel mirası, güzel doğası ve samimi insanlarıyla öne çıkmaktadır. Ancak, her birimiz biliyoruz ki daha güzel, daha yaşanabilir bir Süleymanpaşa için birlikte hareket etmeli, sorunları birlikte çözmeliyiz. İlçemizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve sizlerin hayat kalitesini arttırmak için bu makama adayım. Halkın her kesimini kucaklayacak bir yönetim anlayışı ile buradayım. Yüzümüzü daima ileriye dönük olan yönetim anlayışımızda bu kentte geleceği her bir hemşerimle birlikte inşa etmek istiyorum. Ben bu şehrin yalnızca bugününe değil, yarınına da katkıda bulunmak; her günü bir öncekinden daha iyi hale getirmek için adayım. Yenilikçi projeler ve sürdürülebilir çözümlerle, bu şehri ileriye taşımak için buradayım.
“GENÇLERİMİZE FIRSAT TANIYACAK VE GEREK KARİYER GEREK EĞİTİM HEDEFLERİNİN DESTEKÇİSİ OLMAK ÜZERE ADAYIM”

Çağımızın yadsınamaz gerçeği olan teknolojiden yönetimimizde en iyi şekilde faydalanmak, şehrimize akıllı çözümler sunmak, şehrimizin teknolojik altyapısını da bu bakış açısıyla yenilemek üzere adayım. Süleymanpaşa’yı modern ve yaşayan bir kent yapmak için buradayım. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin sorunlarının, taleplerinin ve bu şehirden beklentilerinin genç ve dinamik bir başkan adayı olarak farkındayım. Hayatın her alanında gençlerimize fırsat tanıyacak ve gerek kariyer gerek eğitim hedeflerinin destekçisi olmak üzere adayım, her birine kendi kardeşim gibi yaklaşıp hayallerini gerçekleştirmelerine yardım etmek için buradayım.

“ÇINARLARIMIZIN TOPLUMUN AKTİF BİR ÜYESİ HALİNE GELMESİ İÇİN BURADAYIM”

Namık Kemal Üniversitemizin başarısı ve siz sevgili hemşerilerimizin öğrencileri kucaklayışıyla her geçen gün öğrenci nüfusumuzun arttığının ve üniversitemizin geliştiğinin bilincindeyiz. Süleymanpaşa’yı bir öğrenci şehri yapmak, üniversite ve kent entegrasyonunu sağlamak, yurdumuzun dört bir yanından ailelerinin emaneti olarak bu şehre gelen kardeşlerimize memleket sıcaklığı yaşatmak için adayım. Geleceğin liderleri ve uzmanları olan gençlerimizin fikirlerine kulak vermek, Süleymanpaşa’ya “benim memleketim” dedirtmek için buradayım. Bu şehirde yaşayan her bireyin sesini duymak, ihtiyaçlarına karşılık vermek ve onları toplumun eşit üyesi olarak görmek, benim için temel bir değerdir. Bu yüzden engelli bireylerimiz için engelsiz bir Süleymanpaşa inşa edeceğime söz veriyorum. Engelli vatandaşlarımızın gündelik hayatta karşılaştığı zorlukları ortadan kaldırmak için adayım. Her bir vatandaşımızın daha rahat ve daha erişilebilir bir şehirde yaşaması için buradayım. Tecrübeleri, yaşanmışlıkları ve birikimleriyle çınarlarımız olan yaşlılarımız benim için pek kıymetlidir. Onların ihtiyaçlarına, isteklerine saygı göstermek ve yaşam kalitelerini arttırmaya yönelik çalışmak, kültürel etkinliklere katılımlarını teşvik etmek ve sosyal hayatla bağlantılarını güçlendirmek için adayım. Çınarlarımızın toplumun aktif bir üyesi haline gelmesi için buradayım.

“DENİZİMİZİN SÜLEYMANPAŞA’MIZLA OLAN BAĞLANTISINI ARTTIRACAK PROJELER YAPMAK İÇİN ADAYIM”

Bir şehrin ve toplumun güçlenip gelişmesinin anahtarlarından biri olarak gördüğümüz toplumsal cinsiyet eşitliği, yönetim vizyonumuzun temellerini oluşturan unsurlarımızdandır. Kadınlarımızın toplumun her alanında tam ve etkili bir şekilde yer alması, sadece adil bir toplumun değil, aynı zamanda daha güçlü bir Süleymanpaşa’nın da teminatıdır. Bu ilkeyle gerek eğitim hayatı gerek çalışma hayatında kadınlarımızın potansiyellerini ortaya çıkarmalarına destek olmak, istihdamı arttıracak projeler geliştirmek için adayım. Bu şehrin tüm kadınlarının sesinin daha gür çıkmasını sağlamak için buradayım. Masmavi denizi, eşsiz doğal güzellikleriyle cennetten bir köşe olan Süleymanpaşa’mızın ülkemizin turizm gözdelerinden biri olmasını sağlamak, şehrimizdeki ekonomiyi canlandırmak ve Süleymanpaşa’yı bir cazibe merkezi haline getirmek için adayım. Her anı keyifli ve yaşamaya değer bir şehir için buradayım. Halkın her kesimine hitap eden kültürel etkinlikleri düzenlemek için adayım. Sanat ve kültürü, toplumun her kesimi için köprü görevi görecek, şairler diyarına yakışacak bir Süleymanpaşa için buradayım. Yerel basının yerel dinamiklerle desteklenmesi gerektiğine inanan bir anlayışa sahibiz. Basın emekçilerimizin mesleklerini özgür bir şekilde icra etmesini sağlamak için buradayım. Bu şehrin benzersiz bir özelliği de kent ve denizin birbiriyle olan bağlantısıdır. Şehrimizin ruhu olan denizimizin Süleymanpaşa’mızla olan bağlantısını arttıracak projeler yapmak için adayım. Konumumuzu bir şansa dönüştürmek ve potansiyelimizden en üst düzeyde fayda sağlayacak projeler için buradayım.

“ŞEFFAF, ADİL, ÖZGÜR, DAYANIŞMA İÇİNDE BİR SÜLEYMANPAŞA İÇİN BURADAYIM”

Bölgemizin kaçınılmaz gerçeklerinden biri olan depremle ilgili kentsel dönüşüm çalışmalarını vakit kaybetmeden hayata geçirmek için adayım. Süleymanpaşa’mızdaki her bir vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumak için buradayım. Kırsal alanları desteklemek ve kooperatifçilik prensipleriyle güçlendirmek, sürdürülebilir kalkınma hedeflerimizin merkezindedir. Bu bağlamda katma değeri yüksek tarımsal ürünleri Türkiye’nin hatta dünyanın sayılı pazarlarından olan başta İstanbul olmak üzere yurdumuzun dört bir köşesine ulaştırmak için çeşitli projeler geliştirmek üzere adayım. Üretenin, emekçinin yanında olmak, emeğinin karşılığını vermek için buradayım. Kısacası partimizin Sosyal Demokrasi bakışıyla yapacağımız çalışmalarda vatandaşımızın vergilerinin her kuruşunun yine kendilerine döneceğinin teminatı ile adayım. Şeffaf, adil, özgür, dayanışma içinde bir Süleymanpaşa için buradayım. İlerleyen süreçte, birlikte neleri başaracağımızı anlatacağımız çokça fırsatımız olacak. Sizlerin bana olan inancı ve desteğiyle, Cumhuriyetimizin 100. Yılında Süleymanpaşa’mızı partimize kazandırarak kentimize en iyi hizmeti göstereceğimize söz veriyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünü sizlere hatırlatıyorum: Zafer, “Zafer benimdir!” diyebilenindir. Başarı ise “Başaracağım!” diye başlayarak sonunda “Başardım!” diyebilenindir. Bizler de partimizin, değerli yol arkadaşlarımızın ve halkımızın takdirleriyle “Başaracağız!” diyerek yola koyuluyoruz. İnancınız, sevginiz, desteğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Mutlu yaşa Süleymanpaşa!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.