c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

DESTEK PROGRAMI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

DESTEK PROGRAMI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (Tekirdağ TSO) ev sahipliği ve KOSGEB işbirliğinde imalat sektöründe faaliyet gösteren üyelere yönelik “KOBİGEL – KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI” bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gerçekleşen toplantıya Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, KOSGEB Tekirdağ Müdürü Ceyhan Bahadır Karataş ve Tekirdağ TSO Genel Sekreteri Aynur Yenipazarlı ile imalat sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda oda üyesi katılım sağladı.
Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay toplantıda yaptığı açıklamada; “Bugün önemli bir bilgilendirme için bir aradayız. Yenilikçi, teknolojik ve katma değeri yüksek bir ürün üreten, bu ürünü uluslararası pazarlara taşımak isteyen ve ihracat odaklı çalışan KOBİ’lerimize KOSGEB tarafından sağlanan “KOBİGEL – KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI PROJE TEKLİF ÇAĞRILARI” hakkında birazdan konunun uzmanları tarafından gerekli sunumlar yapılacak. KOSGEB, 2019 yılından bu yana imalatçı KOBİ’lere yönelik olarak çıktığı “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” başlıklı çağrıların hem kapsamını genişletti hem de destek üst limitlerini arttırdı.Daha önce işletme başına 1 milyon lira olan üst limit, dijitalleşme için 2 milyona çıkartılmıştır. Yeni ilave edilen rekabetçilik ve verimlilik başlığı için de destek üst limiti 1 buçuk milyon lira olarak belirlendiğini biliyoruz. Çağrılar kapsamında sağlanan geri ödemesiz destekler personel giderlerini, geri ödemeli destekler ise makine, teçhizat ve hizmet alımı giderlerini de kapsamaktadır.Çağrının diğer ayağında ise imalatçı KOBİ’lerin rekabetçiliklerinin ve verimliliklerinin arttırılması hedefleniyor. Bu çağrı kapsamında makine-teçhizat alımları desteklenecektir. İmalatçı küçük ve orta ölçekli işletmelerin başvurabilecekleri çağrıda, personel, yazılım ve hizmet alımları giderleri de destek kapsamında olacak. İşletmeler, toplam 1 buçuk milyon TL’ye kadar destekten faydalanabilecekler. Şartları sağlayan üyelerimiz, 11 Ocak 2023’e kadar açık olan çağrılara başvurabilecektir.Ben sözlerimi daha da uzatmamak adına KOSGEB İl Müdürümüze, KOSGEB Yetkililerine ve siz değerli katılımcılarımıza teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.
Son başvuru tarihi 11 Ocak 2023 olan proje çağrısına ilişkin bilgilendirme sunumları yapılarak soru-cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.