Daşdan; ‘Önce kendimize sonra taraftarımıza güveniyoruz’

Daşdan; ‘Önce kendimize sonra taraftarımıza güveniyoruz’

Tekirdağspor’un yaklaşan kongresinde başkanlığa adaylığını açıklayan iş insanı, 100. Yıl Spor Kulübü Başkanı Ekrem Daşdan, basın mensupları ile bir araya geldi.
Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru’nun sağlık sorunları nedeniyle Tekirdağspor Başkanlığına aday olmayacağını açıklamasının ardından, 7 Haziran’da kongreye gitme kararı aldı. Kongre kararının alınmasının ardından Tekirdağ’da uzun yıllardır inşaat sektöründe faaliyet veren bir firmanın sahibi olan iş insanı Ekrem Daşdan, Tekirdağspor Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Basın mensupları ile adaylık süreci ile ilgili 100. Yıl Spor Tesislerinde bir araya gelen Tekirdağspor Başkan Adayı Ekrem Daşdan, ‘’Tekirdağspor’da güzel işler yapacağımıza inanıyoruz, hep birlikte başarıyı yakalayacağız’’ dedi. Açıklamasına devam eden Daşdan; ‘’ Tekirdağspor ile ilgili çok ciddi bir çalışma yaptık, kendi içimizde, talip olduk. Hakkımızda hayırlısı olsun diyoruz, Tekirdağspor’u iyi yerlere getirmek istiyoruz.’’ Şeklinde konuştu.
TARAFTARLARIMIZIN MANEVİ DESTEĞİNE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR
Tekirdağspor Başkan Adayı Ekrem Daşdan; ‘’Tekirdağspor başkanlığına neden talip olduk, Tekirdağspor sahipsiz kalmasın diye, bizde burada kendimizce bir başarı yakaladık. Bununla ilgili de ekip anlamında güzel bir ekip kuracağız. Bu ekiplede güzel işlere imza atmayı düşünüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle çıktık yola, nasipsede seçimi kazanıp Tekirdağspor’a hizmet edeceğiz inşallah. Öncelikle bu yola çıkarken bir bütçe yapmak lazım, kendi yapmış olduğumuz bir bütçe var, biz bu bütçeyi kendi içimizde karşılayabilir miyiz ? karşılarız. Biz şuanda öncelikle kendi imkanlarımızla yapmış olduğumuz yönetimle, kendi içimizde biz bunları çözebiliyoruz. Biz başarı yakalarsak, başarıyı yakaladıktan sonrada Tekirdağ halkından da ciddi bir destek bekliyoruz. Bu tabii ki maddi değil, manevi bir destek. Öncelikle siz değerli basın mensuplarımızın desteği ve taraftarlarımızın desteği çok önemli. Maddiyatı biz kendi içimizde bir şekilde çözmeyi hedefliyoruz.’’ Dedi.
ÖNCE KENDİMİZE SONRA TARAFTARIMIZA GÜVENİYORUZ
Tekirdağspor Başkan Adayı Ekrem Daşdan; ‘’Bu oluşum çok kısa vaadeli bir oluşum değil, uzun süreli bir oluşum. Şuan ki hedefimiz en az 3-4 yıllık bir oluşum. Bu alt yapısından, tesisine her anlamda ciddi bir oluşum yaparak bir başarıyı yakalamak istiyoruz. Kafamızda belli başlı projelerimiz var, öncelikle kendimize güveniyoruz, sonra taraftarımıza ve Tekirdağ halkımıza güveniyoruz. Biz bu yükün altına girdik, önce kendi yapmamız gerekenleri yapacağız sonrasında emin olun destek olacak kişiler kendileri destek olacaktır.’’ Şeklinde konuştu.
MÜLAHİM BAŞKAN DESTEĞİNİ ESİRGEMEYECEK
Tekirdağspor Başkan Adayı Ekrem Daşdan; ‘’ Mülahim başkan sağolsun yönetimi ile birlikte geçtiğimiz dönem çok güzel bir başarıya imza attılar. Sağlık sebeplerinden dolayı devam ettiremeyeceğinin açıklamasını yaptı. Sağolsun Mülahim başkanla görüştüğümüz zamanda sağolsun kendisi, bir yola çıktığınız zamanda bu tarz değerli insanların gönül rızasını almak lazım, bende üzerime düşen görevi yaptım, onunda rızasını alarak bu yola çıktım. Söylediği de şudur, ne kadar geride de dursa Tekirdağspor’dan hiçbir zaman desteğini esirgemeyecek. Kendisine teşekkür ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.
TEKİRDAĞSPOR’A EMEK VERMİŞ KİŞİLER İLE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ
Tekirdağspor Başkan Adayı Ekrem Daşdan; ‘’Bizim amacımız transfer yaparken, yada hocamızı belirlerken karaktere önem vereceğiz. Yani demek istediğim şudur ki Tekirdağspor’un öz evlatları ile çalışmak istiyoruz. Hem hoca olarak hem oyunculara olarak kulübe hizmet etmiş, emek vermiş insanlarla çalışmak istiyoruz. Bu noktada çalışmalarımızın %80’i tamam. Bu noktada dediğim gibi önceliğimiz Tekirdağspor’a emek vermiş insanlarla çalışmak ve oyuncu transfer ederken de karakterli oyuncular ile çalışmak istiyoruz.’’ Dedi.
KADIN FUTBOL VE HENTBOL TAKIMLARI FAALİYETLERİNE DEVAM EDECEK
Tekirdağspor Başkan Adayı Ekrem Daşdan; ‘’Kadın Futbol takımı ve Kadın Hentbol takımlarımız faaliyetlerine devam edecek, onunlar ilgili de projelerimiz var aklımızda. Onuda bir iki gün içerisinde netleştirip kamuoyu ile paylaşacağız. Ama bu iki branşımızda faaliyetlerine devam edecekler.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.
Tekirdağspor Başkan Adayı Ekrem Daşdan’ın açıklamalarının ardından basın toplantısı soru cevap şeklinde devam etti. Basın mensuplarının sorularının yanıtlanmasının ardından toplantı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.