Tekirdağ Manşet Gazetesi

CHP’DEN JET YANIT

CHP Tekirdağ İl Başkanı M. Ali Işıkgör, AK Parti il Başkanı Mestan Özcan’ın gazetemize yapmış olduğu Bazı kurumlardan T.C.’nin kaldırılması ve İstanbul seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamaya yanıt verdi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİ İHTİYACIMIZ VAR”

CHP Tekirdağ İl Başkanı M. Ali Işıkgör,AK Parti il Başkanı Mestan Özcan’ın gazetemiz aracılığıyla yapmış olduğu açıklamaya yanıt vererek; “Ak Parti İl Başkanı Mestan Özcan İstanbul seçimleri ile ilgili; ‘Ayak oyunları yaptılar, şaibe var diyor. Muhalefet oyların sayılmasına izin vermedi. Verseydi başka türlü olurdu. AK Parti Adayı tekrar Belediye Başkanlığı görevine gelecektir’ dedi. Türkiye’nin birlik ve beraberliği ihtiyacı var. Türkiye’nin kardeşliğe ihtiyacı var” dedi.

“T.C. KELİMESİ ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİDİR”

AK Parti il Başkanı Mestan Özcan’ın bazı kurumlardan T.C.’nin kaldırılmasıyla ilgili açıklamalarına da yanıt veren CHP il Başkanı Işıkgör, “Eğer siz Türkiye Cumhuriyeti Kamu Kurumlarından T.C.’yi kaldırırsanız Vatan ile ilgili kavramda zafiyetler çıkar. Binaların kapalılarında T.C. ibaresinin konulması yazılı olması bize verdiği güveni ibaresidir. Kapılarda Yazan T.C. kelimesi bizim Türkiye’de bağımsız ve özgür yaşadığımızın simgesidir” şeklinde konuştu.

CHP Tekirdağ İl Başkanı M. Ali Işıkgör AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan ile yapmış olduğumuz özel haberler ilgili basın toplantısı düzenledi.

Des Otelde Düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Tekirdağ İl Başkanı M. Ali Işıkgör,

AK Parti il Başkanı Özcan’ın yapmış olduğu açıklamaları üzücü diye nitelendirdi.

AK Parti İl Başkanı Özcan’ın açıklamaları üzerine basın toplantısı yapma kararı aldıklarını ifade eden Işıkgör, şunları kaydetti;” Ak Parti İl Başkanı Mestan Özcan İstanbul seçimleri ile ilgili; “Ayak oyunları yaptılar, şaibe var diyor. Muhalefet oyların sayılmasına izin vermedi. Verseydi başka türlü olurdu. AK Parti Adayı tekrar Belediye Başkanlığı görevine gelecektir” dedi. Türkiye’nin birlik ve beraberliği ihtiyacı var. Türkiye’nin kardeşliğe ihtiyacı var. çevremizde Arap baharı ile başlayan, sonra milyonlarla ifade edilen komşularımızın ölümüne neden olan olaylar yaşanıyor. Bunlar Türkiye’de sıçrayabilir. Bir Devletin bağımsızlığının 3 simgesi vardır. Bunlardan bir tanesi ezandır. Bir tanesi bayrak. Diğeri ise Türkiye Cumhuriyeti ve Vatandır. Bu 3 simge olmazsa o Ülke bağımsız ve Özgür Ülke olamaz. Bu 3 simge bizim için çok önemlidir. Eğer siz Türkiye Cumhuriyeti Kamu Kurumlarından T.C.’yi kaldırırsanız Vatan ile ilgili kavramda zafiyetler çıkar. Binaların kapalılarında T.C. ibaresinin konulması yazılı olması bize verdiği güveni ibaresidir. Kapılarda Yazan T.C. kelimesi bizim Türkiye’de bağımsız ve özgür yaşadığımızın simgesidir. Bu kelimenin kaldırılmasına en çok Tekirdağlılar takılır. Türkiye’nin en ücra köşesine kadar yaşayanlar takılır. 80 Milyon Türkiye Vatandaşı Vatanseverdir ve Vatanına bağlıdır. Kendisini Tekirdağlılar’dan özür dilemeye davet ediyorum.”

“SEÇİMLERDE HİLE YOKTUR”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde hile olmadığını ifade eden Işıkgör, sözlerini şöyle sürdürdü;” İstanbul için 4 farklı oy kullanıldı. Bu oylardan 3’ü problemsiz, Büyükşehir’in oy pusulasına ise hile var dediler. Böyle bir şey mümkün değil. Bu akılla izah edilebilecek bir durum değildir. İstanbul Belediye Başkan Adayı, İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanıdır. Ekrem İmamoğlu, İstanbul’lu seçmenlerin çok temiz oylarıyla Belediye Başkanlığına seçilmiştir. İstanbul’da yapılan iş İstanbul seçmeninin özgür iradesine yapılmış bir darbedir. Geldiğimiz noktada seçimler yenileniyor. Ekrem İmamoğlu CHP’nin ve İYİ Parti’nin adayı değil 16 Milyon İstanbullunun adayıdır. İstanbul Seçimlerinde hile yoktur. YSK’nin kararında bazın sandık Kurulu Başkanlarının usulsüz olarak belirlendiği için seçimlerin yenilenmesi kararı verildi. Bu hile ve hurdayı nereden çıkartıyorlar.”

“BORÇ ABARTILIYOR”

Süleymanpaşa Belediyesi hakkında da açıklama yapan Işıkgör; AK Parti Belediyesi tarafından geçen dönemki Belediye’nin çok borç bıraktığı söyleniyor. Bu doğrudur. Süleymanpaşa Belediyesinin bu döneme 60 Milyon devreden borcu vardır. Bunu yapılan yatırımlarla da kıyaslamak gerekir. 60 Milyon borç abartılarak anlatılıyor. Bu borcun 80 Milyon borca çıkabileceği söyleniyordu ancak Belediye’den 65 Milyon TL’lik bir borcun olduğu ortaya çıktı. Köylerde bulunan tüzel kişiliklere ait tarlalar ilçe belediyesine devredildi. Bu devredilenlerin arasında çok değerli olan arazilerde var. Geçen dönemde Süleymanpaşa Belediyesi 1 m2 bile yer satmadı. Daha sonra Süleymanpaşa Belediyesinin 10 Milyon TL’ye aldığı arazi şimdi ise değeri 70-80 Milyon TL’yi buluyor. Çok abartılan borcu çok rahatlıkla kapatabilecek değerde bir arazidir. Süleymanpaşa Belediyesinin bu kadar gayrimenkul kaynağı varken ve hiçbir satılmamışken, büyük borcu var diye abartılması acaba bu mülkleri satmak için bir zemin mi aranıyor sorusu aklımıza geliyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.