c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

CHP İl Yönetimi Düştü

CHP İl Yönetimi Düştü

CHP il Yönetiminden 19 kişi istifa etti. İl yönetimi düştü.
İl yönetiminin düşmesi ile ilgili İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.
Saygın yönetimin düşmesini CHP Tekirdağ Milletvekilleri Faik ÖZTRAK ve İlhami Özcan Aygun’ün önerdiği isimlerden kaynaklandığını iddia ederek, şunları kaydetti;” “Demokrasinin gereği önseçim istedik. Tüm adayların üyelerce belirlenmesini savunduk. Demokrasiden vazgeçmedik. Birileri de masa başı ile bir yerlere gelmekten vazgeçmedi.
Yönetimden istifa eden isimlerin çoğunluğu il kongresinde Faik ÖZTRAK ve İlhami Özcan Aygun tarafından bizlere önerilen isimlerdi ve bu kişilerin talimatı ile istifa etmişlerdir. Bizler birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde bu isimleri yönetime aldık. Hatta birçoğu toplantılara düzenli katılmamasına rağmen herhangi bir kırgınlıklara neden vermemek için işlem yapmadık.
Yönetimin düşürülmesi girişimi tamamen kişisel gelecek kaygısının eseridir. Bizler milletvekili, belediye başkanı, belediye meclis üyesi adaylarının sandıkla belirlenmesi gerektiğini belirttik ve savunduk. Birileri ise masa başında bu işleri yapmak istedi.
Ne yazık ki siyasi rüşvet ve baskı ile dilekçeler toplanmıştır. Bu arkadaşlarımıza iş ve siyasi makam teklifleri yapılmıştır.
Alnımız ak, başımız dik ayrılıyoruz. Demokrasi dedik, demeye de devam edeceğiz, bedeli ne olursa olsun.
Demokrasi, Hak, Hukuk, Adalet diyen bir partinin yetkilileri olarak daima bu kavramlara bağlı kaldık ve bu inancımızla tek adam zihniyetinin partiye sıçramaması için mücadele ettik.
Pandemi süreci ve ekonomik sıkıntılara rağmen bütün ilçelerimizi en fazla ziyaret edip insanların sorunlarıyla ilgilenen bir yönetim olduk.
Genel Merkezce alınan ve çıplak olarak teslim aldığımız İl Binamızı Süleymanpaşa İlçe başkanlığımız ile birlikte üç ay gibi kısa bir sürede partimize yakışır bir şekle getirdik. Yapılan bütün anketlerde en iyi il başkanlıkları arasında çıktık. Genel merkez tarafından Haziran-Temmuz 2022 aylarında 11 ilçede Motto Firmasına yaptırılan geniş anket çalışmasında 2018 Genel seçimlerinde %38.2 olan oy oranımızı %45.2’ ye çıkartarak 7 puanlık artış sağladığımızı belirtmek isterim.
Ülke yangın yeri olmuş, ekonomi tepetaklak, hak ve adalet aramak günden güne güçleşiyor. Bu durumda sayın genel başkanımız mükemmel bir performans sarf ederek örnek çalışmalar sergiliyor. Muhalefet partilerini altılı masa etrafında birleştirip ve yaklaşan seçimler nedeni ile il ve ilçe kongrelerini erteleyerek kavga-gürültüleri önleyip partililerimizi tek bir hedefe iktidara yöneltmişken
Ne yazık ki kendi çıkarlarını düşünenlerin oluşturduğu HİZİPÇİLİK, artan bir ivme ile faaliyetlerini sürdürmüştür.
Genel Başkan yardımcısı Faik ÖZTRAK’ ın talimatları ile Milletvekili İlhami Özcan AYGUN, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Münür Karaevli, Bilal Yılmaz, Volkan Nallar ve Partiden yüz kızartıcı bir suç sebebiyle hüküm giymiş ve ihraç edilmiş Zeki Özcan tarafından, istifa dilekçeleri hazırlanmış 36 kişilik İl Yönetim kurulundan 19 kişiye baskılar ve vaatler ile imzalatılmış, istifa dilekçeleri istifa eden yönetim kurulu üyesi tarafından toplu olarak partinin profesyonel çalışanı sekreterimize baskı yapılarak genel merkeze gönderilmiştir.
Akabinde İstifa eden bir Yönetim Kurulu üyesi baskı altında istifa ettirildiğini ve bu durumun partimize zarar vereceğini düşünerek, kendi iradesi ile istifasını geri çekmiştir.
Günlerdir Partililerimiz, yöneticilerimiz arıyorlar İlimizde partimizin düşürüldüğü durum karşısında çok üzgünler, kızgınlar ve çok rahatsızlar
Büyük Atatürk’ün İki Büyük Eserinden Biri olarak ifade ettiği Cumhuriyet Halk Partisi şahıslara hizmet için değil, millete hizmet için vardır. Şahsi çıkarları uğruna insan harcamayı ve parti imkânlarını kullanmayı alışkanlık edinenlere gerekli cevabı şüphesiz ki partililerimiz verecektir.
Bu Kişiler CHP nin Tekirdağ’da kaybedeceği her bir oydan ve her bir üyeden sorumludurlar.
Bu süreçte, bizleri arayarak destek olan, durumdan duydukları rahatsızlığı ileten parti yetkililerimize, delegelerimize, üyelerimize, hemşerilerimize ve basın emekçilerine Bütün Baskılara rağmen direnen ve görevlerini yerine getiren İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimize şükranlarımızı sunuyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle başta ulu önderimiz Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu vatan için emek sarf etmiş, kan dökmüş tüm şehit, gazi ve devlet adamlarımızla vefat etmiş partililerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tedavi gören yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum.
Ön seçim istedik, Ön seçim istiyoruz, Ön seçim isteyeceğiz…
Katılımınız için hepinize teşekkür ediyoruz. Sağlıcakla kalın.
HAK, HUKUK, ADALET…… “

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.