c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

BÜYÜKŞEHİR TARIM ALANINDAKİ DESTEKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

BÜYÜKŞEHİR TARIM ALANINDAKİ DESTEKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Türkiye’de tarımsal alana en büyük desteği veren büyükşehirler arasında yer alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, Saray İlçe Belediyesinin belirlediği Çayla mahallesinde bulunan arazide Saray ilçesi Seracılığı Geliştirme Projesi kapsamında 320 m2’lik 2 adet sera yapımı tamamlanarak Saray ilçe belediyesine teslim edildi.

Tekirdağ’da kırsal kesimin desteklenmesi ve tarımsal üretim faaliyetlerinin uygulanabilmesi için, başlangıç aşamasında örnek teşkil etmesi amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında yapımı tamamlanan seralarda incelemelerde bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, her zaman tarımsal alana destek verdiklerini ve çiftçilerin yanında olduklarını belirterek, “Sera, şu anda ülkemizde işsizliği azaltan, daha fazla ürün alınmasını sağlayan, nüfusu kırsal kesimde tutarak çarpık şehirleşmeyi önleyen önlemlerin en önemlilerinden biridir. Bu durumda kırsal kesimde yaşayan ve tarımsal faaliyetlerle uğraşan insanlarımızın yaşam standartlarını yükseltip gelir düzeylerini artırarak köylerden kente göçünü azaltmak için alternatif kırsal kalkınma projeleri uygulamak gerekmektedir. Seracılık sayesinde iklim faktörlerinin zararlı etkisi minimuma indirilerek, yetiştiricilik için gereken çevre koşullarının uygun olmadığı mevsimlerde, sebze veya çiçek yetiştiriciliğinin en iyi şekilde gelişmesi sağlanmaktadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak tarımsal alandaki proje ve desteklerimize devam ediyoruz. Saray İlçesi Çayla Mahallesinde yapımını tamamladığımız seralar da çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi. Başkan Albayrak’a incelemelerinde Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş de eşlik etti.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.