c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

BÜYÜKŞEHİR, DEPREME HAZIRLIK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

BÜYÜKŞEHİR, DEPREME HAZIRLIK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, depreme hazırlık çalışmalarını değerlendirmek üzere AFAD Tekirdağ İl Müdürü Recep Erol ve büyükşehrin ilgili daire başkanları ile bir araya geldi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen toplantıda, olası Marmara Depremi sonrası yapılması gereken çalışmalar ve mevcut durum değerlendirmesi yapıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, 7 ve üzeri bir deprem olacakmış gibi hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ, deprem bölgesinde yer alıyor. Biz de bu gerçekten hareketle olası bir depreme hazırlıksız yakalanmamak için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tüm hazırlıklarımızı 7 ve üzeri bir depreme göre planlıyoruz. Yani en kötü senaryoyu düşünerek hareket ediyoruz. İl genelinde 303 adet toplanma alanımızı belirledik. Toplanma alanlarımızın su ve kanalizasyon ihtiyacını gidermek için çalışmalarımızı hızlandırdık. Ayrıca deprem konteyneri ve seyyar mutfakları da hazırlayacağız. Deprem Dairemiz tüm hazırlık çalışmalarını sürdürüyor. TESKİ, toplanma alanlarının altyapısı için çalışmalarını sürdürüyor. Hiç istemesek de deprem gerçeği ile yaşamak zorundayız. Ve depreme hazırlıksız yakalanmamak için de işi sıkı tutuyoruz. AFAD ile birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

Toplantıya Başkan Albayrak ve AFAD Tekirdağ İl Müdürü Recep Erol ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz, Genel Sekreter Yardımcısı Emin Pehlivan, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Dilşat Ergin ve TESKİ Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Fatih Başaran katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.