c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“Biz Bu İşi Beceriyoruz”

“Biz Bu İşi Beceriyoruz”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel gündeme dair soruları yanıtladı. Yüksel açıklamasında Süleymanpaşa Belediyesinin 1 günde yolu bitirdiğini söyledi.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel düzenlediği basın toplantıyla gündeme dair soruları yanıtladı.
“Kendi imkanlarımızla yaptık”
Rumeli iskelesi hakkında konuşan Yüksel, İskelenin büyük bir bölümünün Belediyenin kendi atölyelerinde yapıldığını ifade ederek, şunları kaydetti;” Gördüğünüz Rumeli İskele’miz ve Selanik Meydanı’mız, meydanımızda yapılacak birkaç düzenleme ile 2.5 Milyon TL’ye mal olmuş olacak. Gördüğünüz bütün ekipmanlar, bahçe mobilyaları, korkuluklar Süleymanpaşa Belediyesi’nin kendi imkânları ile üretildi. Bu konuda emeği geçen bütün personellerimize çok teşekkür ediyorum.”

“Milletimiz her şeyin farkında “
Çok çalıştıklarını ve Süleymanpaşa’da yaşayan Vatandaşların bunları gördüğünü de ifade eden Yüksel, konuşmasını şöyle sürdürdü;” Milletimiz yapılan işin farkında. Ama çok eksiğimizin olduğunu da biliyorum. Eksikliklerimizi tamamlamak içinde gece gündüz çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmaları sosyal medyadan halkımızla paylaşıyoruz. Yaptığımız işleri iyi tanıyoruz. Alçak gönüllü olmayacağım ama biz bu işi beceriyoruz. Ufak bir işi de çok büyük bir iş gibi gösterip şov yapmıyoruz. 16 aydır Belediye Başkanıyım. Bu yıl 50 bin ton asfalt serdik. Toplam 2 bin 600 km yol ağı olan bir belediyede 800 bin m2 yol yapılmış. Hedefimiz 2 Milyon m2 yol yapmak. Gecenin 2 sine kadar çalışmaları yakından takip ediyorum. Tekira’nın ortadaki yolda Pazartesi gecesi girip, Salı gecesi çıkabilecek başka bir belediye yoktu. Biz 1 günde yol yapıyoruz. “

“Yüksel Tekrar Aday Mı ?”
Süleymanpaşa’da bir çok projeyi hayata geçireceklerini ancak, bunun bir dahaki seçim döneminde sarkacağını belirterek, tekrar aday olacağının sinyallerini veren Yüksel;” Değirmenaltında başlayıp dere ağzına kadar yürüyüş yolu yaptık. Şimdi ağaçlandırma çalışmaları yapacağız. Burası çok güzel bir alan olacak. Yenice’den Altınova’ya kadar denize girebilen alanların olduğu, bunun yanında park yürüyüş alanların olduğu bir bölge olarak değerlendirmek istiyoruz. Ancak bu ilçe Belediyesinin yapılabileceği bir proje değil. Ciddi bir kaynak gerekiyor. İnşallah bunlarla ilgili önümüzdeki dönem çalışmalar yapacağız” dedi.
“Limanda sorun yok”
Limanın yayalar için her hangi bir tehlike arz etmediğini de ifade eden Yüksel;”Limanı devir aldığımızda her hangi bir sorun yaşamadık. Özel dalgıçlar getirerek bakırdık. Bu liman araç ve gemi trafiğine müsait değil. Tonlarca grostonluk gemilerin yanaştığı gemiler limana çarptığı için sakıncalı. Ancak insan yükü ile ilgili limanın bir sıkıntısı yok. Deprem riski tabiki var ama bu risk Süleymanpaşa genelinde var. Bunun tamamen yıkıp yenisi yapmak isterdik ama benim böyle bir bütçem yok” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

“Herkes Tekirdağspor’a sahip çıkmalı”
Tekirdağspor’un tüm yükünün Süleymapaşa Belediyesine bırakıldığının da altını çizen Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü;” Dışarıda herkes Tekirdağspor için bir şey isteyeceğim diye benden çekiniyor. 3. Lige çıkan bir takımı şehir olarak sahiplenmemiz lazım. Vatandaşlarımıza bunu anlatmamız lazım. bu Tekirdağspor’u yaşatacaksak birlikte yaşatacağız. Bu sene de ben takımı götüreceğim. Bir daha ki seneye yine destek verilmezse kimsenin sahip çıkmadığına bende sahip çıkmam. Böyle bir şeyi yaşamak istemiyorum. Süleymanpaşa Belediyesinin bütçesi belli. 200 Milyon TL bütçemiz var. Bu yıl Tekirdağspor’a 10 Milyon lira para gerekiyor. Dolayısıyla halkımızdan bu konuda destek istiyoruz. Kumbağ’daki tesis alanı ile ilgili birkaç gün içinde olumlu yada olumsuz haber geleceğini düşünüyorum. Olumlu cevap geldiğinde birkaç ay içinde tesisi yapacağız. “

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.