“BİR KAP SU, BİR KAP MAMA BIRAK!”

AK Parti Sosyal Politikalardan Sorunlu İl Başkan Yardımcısı Sema Yazar, Tekirdağ halkını sokak hayvanları için Bir Kap Su, Bir Kap Mama Bırakmaya çağırdı.
AK Parti İl Kadın Kolları Hasan Ali Yücel Meydanında sokak hayvanları ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Basın açıklamasında konuşan AK Parti Sosyal Politikalardan Sorunlu İl Başkan Yardımcısı Sema Yazar, basın açıklamamsını 81 ilimizde eş zamanlı olarak sokak hayvanlarına dikkat çekmek için düzenlediklerini söyledi.
Sokak hayvanları için toplumun daha duyarlı olması gerektiğine vurgu yapan Yazar, şunları kaydetti;” Sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyarız.
Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek “Yaratılanı severim yaradandan ötürü!” düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama Hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız.
Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanlar, yaz mevsimi ile beraber gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmektedirler.
Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar.
İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hadis-i şerifinde “Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah’tan korkun!”diyerek bizleri uyarmıştır. 
Sahibi Allah olan sokak hayvanları için, belirli günlerde “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” kampanyasına bizde AK Kadınlar olarak destek vatandaşlarımıza sesleniyoruz.
Haydi sen de sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak! Bu merhamet çağrısına kulak veren, duyarlılık gösteren ve bizlerin çağrısına destek veren tüm vatandaşlarımızı gönülden kutlar, katılım sağlayan Basın çalışanlarımıza da teşekkür ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.