BAŞKAN ETİ SEÇİMLE GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN ETİ SEÇİMLE GÜVEN TAZELEDİ

Tekirdağ S.S. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 59. Olağan Genel Kurulu Tekirdağ Karadeniz İlleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde yapıldı. Genel Kurul’a: CHP Milletvekili İlham Özcan Aygun, CHP Tekirdağ İl Başkanı Volkan Nallar, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Özgür Taşmerdivenli, AK Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Minnet Cabbar ve Bayram Başelma, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, MHP Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin, Gelecek Partisi İl Başkanı Recep Nişancı, İyi Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Murtaza Tiryaki, 29. Bölge Birlik Başkanı İsmail Atakan, S.S. İpsala Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Koop. Başkanı İlhan Dalkıran, S.S.Hayrabolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Koop. Başkanı Ümit Gökmen, S.S. Şarköy Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Koop. Başkanı Neşet Yavuz, S.S. Trakya Motorlu Taşıyıcılar Birliği Başkanı Doğan Çelikkol, Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı, Süleymanpaşa Süt Üreticileri Birliği Başkanı Şerif Baykut, S.S. Tekirdağ Motorlu Taş.Koop. Yön. Kur. Ertan Taş, Levent Türkan, Ercan Bilmeç, Güray Sancar, İbrahim Yılmaz, Tekirdağ Şoförler Odası Başkanı Şenol Turan, Tekirdağ Madeni Eşya ve Ağaç İşleri Sanatkarlar Odası Başkanı Münür Kılıç, Tekirdağ Kahveciler ve Büfeciler Odası Başkanı Fahrettin Bayar, Tekirdağ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman, Tekirdağ İnşaat Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Hikmet İşçe, Tekirdağ Kebapçılar, Köfteciler, Tatlıcılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Ali Kıral, Tekirdağ Terziler Konfeksiyon Tuhafiye Giyim Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Ümit Güler, S.S. Ergene Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Koop. Başkanı Soner Er, Vize Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Basri Korkmaz, Halkbank Hürriyet Şubesi Müdürü Serap Türkay, Süleymanpaşa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Koop. Müdürü Mevlana Uğur Taşkın, Muhtar Sebahattin Oruç, ve kooperatif üyeleri katıldı.

Mustafa Kahraman’ın çoğunluğun sağlandığını belirterek yaptığı selamlama konuşması ile kürsüye Başkan Ali Riza Eti’yi kürsüye davet etti.
Başkan Eti konuşmasında; “Kooperatifimizin 59. Genel Kurul Toplantısına hpş geldiniz. Gerekli çoğunluğu sağlanmış olduğu için toplantıyı başlatıyorum. Genel Kurulumuzun hayırlı olması dileğiyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.
Başkan Eti verilen önerge ile oluşturulan Divanı oylamaya sundu. Oylama ile kabul edilen önerge gereğince Divan Başkanlığına S.S. İpsala Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Koop. Başkanı İlhan Dalkıran, Başkan Yardımcılığına Tekirdağ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman, Kâtip Üyeliklere Melike Yorgancıoğlu Güler ve Nusret Şirin seçildi.
Divan oluşumundan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkan Eti 2021 ve 2022 yılları faaliyet raporlarını okudu. Başkan Eti faaliyet raporlarını okumasını; “2011 yılında aldığımız kooperatif yaklaşık bininci sıralardaydı. Bu kooperatif şu anda Türkiye’de ilk sıralarda gelen kooperatif; sizler sayesinde getirdik. İyi ki varsınız!İyi ki bizim ortağımızsınız!” diyerek bitirdi.
Denetim Kurulu raporlarını Levent Güven okudu. Bilanço, gelir-gider tabloları okundu. Yapılan oylama ile yönetim kurulunun ibrası ve raporlar oylanarak kabul edildi.
Oylama sonrası Başkan Eti yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi; “Değerli ortaklarımız, güveninize layık olmaya çalışacağız. Güveniniz çok güzel bir şey; güveninize layık olmaya çalışacağız. 12 bin esnafımız var. Biz, bu gelen plasmanı yettiremedik. Hamdi Şılga Başkanımla yeni bir kooperatif kurma çalışmalarına başladık ve kooperatif kuruldu. Bundan sonra herkes 2-3 ay içerisinde kredisini alacak. İyi ki varsınız diyor, hepinize teşekkür ediyorum. Sağ olun! Var olun!”
Başkan Eti’nin konuşmasından sonra Kooperatif üyelerinden; Kenan Yılmaz’a plaketini Başkan Ali Riza Eti, Saffet Bayram’a plaketini 29. Bölge Birliği Başkanı İsmail Atakan, Seçkin Geçer’e plaketini Halkbank Müdürü Serap Türkay, Hamdi Şılga’ya plaketini CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun verdi.
Plaket verilmesi sonrasında kürsüye davet edilen Hamdi Şılga yaptığı konuşmada; “Çok kıymetli başkanıma bu nazik düşüncesinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz, 7 ay önce Kıbrıs’ta Bölge Birlik Başkanım İsmail Atakan Başkanımla, Kıbrıs’ta buluşmamızdan sonra ilk adımı atmış bulunduk. Biz, esnafımıza yetemez olduk. 12 bin esnafımız olmuş. Yeni bir Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi kurulması gerektiğini gördük. Ali Rıza Başkanım, “Hamdi Abi sen bu işi yaparsın” dedi ve destek verdi. Biz bu kooperatifi kurduk. Bizim de Genel Kurulumuzu 12 Şubat’ta Cuma günü, hayırlı bir günde Cuma günü yapıyoruz. Esnafımıza, Tekirdağ ilimize, ülkemize hayırlı olsun diyor, saygılar sunuyorum” dedi.
Başkan Şılga’dan sonra kürsüye davet edilen Bölge Birlik Başkanı İsmail Atakan, şunları söyledi; “Genel kurulumuz gayet güzel yapılıyor. Hayırlı, uğurlu olsun. Tekirdağ Kooperatifi bizi gururlandırdı. Tekirdağ’da 1. Sırada oldu. Türkiye’de de en üst sıralara çıktı. Ben, sizleri ve başkanımı kutluyorum.”
Atakan’dan sonra kürsüye davet edilen isim CHP Tekirtdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun oldu. Milletvekili Aygun konuşmasında; “Burada birçok değerli yol arkadaşımızı, dostlarımızı gördük. Onurlandım, gururlandım. Sayın Başkanın ifade ettiği gibi Tekirdağ büyüdü. Tekirdağ’da 2. Kooperatif kuruldu.. İyi ki varsınız, diyorum. Burada siyaset yapmayacağım. Fazla söze gerek yok. Sadece şunu söylemek istiyorum. Sandık geldiğinde vicdanınızın sesini dinleyin. Mutluysanız devam edin, değilseniz ona göre oy kullanın. Hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum” dedi.
Milletvekili Aygun’un konuşmasından sonra 2023 ve 2024 yılları Genel Kurullarının 2025 yılında birleştirilerek yapılması oylanarak kabul edildi. Bakanlıkça hazırlanan yeni uygulamanın sözleşmeye konulması oylanarak oy birliğiyle kabul edildi. Gayrı menkullerin satışı, hizmet aracı alım ve satışı, hizmet binası yapımı için yönetim kuruluna yetki verilmesi oylanarak kabul edildi. 2 yıllığına Dış Denetçi, 2023, 2024 yılı tahmini bütçeleri ile dış denetçiye ödenecek bütçede belirlenen bedel oylanarak kabul edildi.
Ali Rıza Eti Başkanlığındaki yönetim asil ve yedek, denetim asil ve yedek üyeleri ,ile Üst Kuruluşu temsilcisi asil ve yedek üyeler açık oylama ile oylandı ve kabul edildi. Yapılan oylama ile Başkan Eti ve yönetim kurulu ile denetim kurulu üyeleri 4 yıllığına seçilmiş oldular.

Genel Kurulda yapılan seçim sonucunda göreve getirilenlerin isimleri; Yönetim Kurulu Asil: Ali Rıza Eti, Turgay Güven, Emine Arıkan, Zeynel Sıylı, Metin Çalışkan Yönetim Kurulu Yedek: Kenan Yılmaz, Erkan Aras, Aziz Sevinç, Mümin Tokcan, Erhan Yılmaz Denetim Kurulu Asil: Levent Güven, Hüseyin Ece Denetim Kurulu Yedek: Saffet Bayram, İsmail Uçan Üst Kuruluş Temsilcisi Asil: Ali Rıza Eti, Mustafa Kahraman, Mümin Danışman, Erkan Koç, Kurtuluş Nogaylar Üst Kuruluş Temsilcisi Yedek: Turgay Güven, Emine Arıkan, Nusret Şirin, Ercüment Çakır, Sinan Solak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.