c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

BAŞKAN ALBAYRAK DEPREM BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN ALBAYRAK DEPREM BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 7.7 büyüklüğünde yaşanan depremin ardından ivedilikle harekete geçen ve tüm imkanlarını depremzede vatandaşlarımız için seferber eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 37 araç ve 139 kişilik bir ekiple deprem bölgesinde çalışmaya devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ta deprem bölgesine giderek incelemelerde bulundu.
BAŞKAN ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK TÜM BİRİMLERİMİZLE DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”
Depremin ilk saatlerinden itibaren bölgeye gönderilen ve her anlamda tam donanımlı bir ekibin bölgede çalıştığını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanlarımızla birlikte depremzede vatandaşlarımızın yanında olduk ve deprem bölgesinde incelemelerde bulunduk. Deprem felaketinin ilk anından bu yana bölgede üstün gayret ve çabayla aralıksız çalışan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme, Fen işleri, Zabıta, Sağlık İşleri, Sosyal Hizmetler, Ulaşım Dairesi ve TESKİ personelimiz ile destek ekiplerimizi ziyaret ederek çalışmalar konusunda bilgi aldık. Depremzede vatandaşlarımızla bir araya gelerek ihtiyaçlarını ve taleplerini dinledik. Her zaman yanlarında olduğumuzu kendilerine ilettik. Gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm aram kurtarma ekiplerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Onlara minnettarız. Acımız çok büyük, birlik ve beraberlikle bu günleri aşacak, yaralarımızı birlikte saracağız. Ülkemizi ve milletimizi yasa boğan afette kaybettiğimiz canlara Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak deprem haberini alır almaz ivedilikle harekete geçtiklerini dile getiren Başkan Albayrak, “Tüm imkânlarımızı bölge halkı için seferber etmiş durumdayız. İvedilikle hazırladığımız ve acil ihtiyaçlardan oluşturduğumuz deprem yardım tırlarımızı bölgeye gönderdik. An itibariyle 37 araç ve 139 kişiden oluşan tam donanımlı ekibimiz, depremin ilk saatlerinden itibaren, bölgede çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekibimiz hem arama kurtarma ve enkaz kaldırma faaliyetlerine destek veriyor hem de depremden etkilenen vatandaşlarımızın moral motivasyonunu üst düzeye çıkarmak ve psikolojik destek vermek için gerekli çalışmaları yapıyor. Vatandaşlarımızın her zaman maddi ve manevi olarak yanlarındayız. Depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralı olarak kurtulan afetzedelere ise acil şifalar diliyorum. Tüm halkımıza geçmiş olsun” dedi.
37 ARAÇ İLE BİRLİKTE 139 KİŞİLİK EKİP DEPREM BÖLGESİNDE GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR
Tam donanımlı, kaza kırım araç ve ekipmanlarının yer aldığı toplam 37 araç ve alanında uzman ve eğitimli personelin yer aldığı toplam 139 kişilik Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekibi, deprem bölgesinde arama kurtarma ve enkaz kaldırma faaliyetlerine destek veriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.