c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Azerbaycan İçin Tek Ses

Azerbaycan İçin Tek Ses

Kardeş Azerbaycan ile işgalci Ermenistan arasındaki ‘Dağlık Karabağ’ savaşı sona erdi. Tekirdağ protokolü Azerbaycan’ın zaferini kutladı.
Gece yarısı önce Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ardından Rusya lideri Vladimir Putin ve son olarak da Azerbaycan lideri İlham Aliyev Dağlık Karabağ’daki savaşı bitiren anlaşmanın imzalandığını duyurdu. Anlaşmanın açıklaması sonrası Azerbaycan halkı sokaklara döküldü. Azerbaycan halkı Azerbaycan ve Türk Bayraklarıyla zaferi kutladı.
Tekirdağ protokolü de Azerbaycan zaferine ortak oldu. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı
Cüneyt Yüksel, MHP İl Başkanı İlker Yücel ve İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya zaferle ilgili açıklama yaptı.
Vali Aziz Yıldırım:”Azerbaycan’ın topraklarını geri alınmasına çok sevindik”
Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; Azerbaycan da çok güzel şeyler oluyor. Zor günlerde biz hep bir birimizi destekledik. Kardeş Azerbaycan’ı kutluyorum”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel;” Meclis Başkanımız Mustafa Şentop, Azerbaycan’la çok yakından ilgilendi. Bir süreci devamlı takip ediyorduk. Sürecin böyle olacağını tahmin ediyorduk. Sonucun böyle olacağını biliyorduk. Bu Millet bir ve tek yürek olduğu sürece her şeyin üstesinden gelir. Bu zaferle çok gururlandık.”
İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya;” Türkiye ile Azerbaycan iki Devlet Tek Millettir. Daha önce o coğrafyada Azerbaycan’da yalnız kalmıştı. Şimdi Türkiye’nin de desteğini alarak topraklarını işgalden kurtardılar. Bu zaferden dolayı çok mutluyuz.”
MHP İl Başkanı İlker Yücel;” Uzun zamandır , Azerbaycan toprakları Ermenistan’ın işgali altındaydı. Azerbaycan’ın kutlu mücadelesiyle beraber geçtiğimiz aylarda başlayan Karabağ mücadelesi ateşkes ile son buldu. Nihayet Karabağ toprakları Azerbaycan’a kavuştu. Allah bu günleri bizlere görmeyi nasip etti. İnşallah önümüzdeki süreçlerde de Türk’ün gücünün gösterilebileceği, Turan’ın kurulabileceği topraklar üzerinde de Türkiye, Karabağ, Azerbaycan ve diğer Türk Dünyası da birleşmiş olacak. Bu güzel günleri de göreceğiz. Turan’ın ayak sesleri çok öncesinde başlamıştı. Rusya yıkılıp viran olacak, Türkiye büyüyüp Turan olacak”

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.