c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

ARŞİV DÜZENLEMESİYLE YENİ HİZMETLERE IŞIK TUTULUYOR

ARŞİV DÜZENLEMESİYLE YENİ HİZMETLERE IŞIK TUTULUYOR

Şarköy Belediyesi, kurumsallaşma anlamında önemli bir adım atarak, gerekli evrakların arşivlendiği bölümü baştan aşağı yeniledi. Birimlerin daha uygun şartlarda hizmet vermesini sağlamak amacıyla fiziki düzenleme ve iyileştirmeler yapan Şarköy Belediyesi, yapılan yenileme çalışmalarıyla birlikte arşivin korunması, dosyalara hızlıca ulaşarak hem vatandaş hem de belediye çalışmaları açısından zaman kaybının önüne geçilmesi amacıyla arşiv sistemini yeniledi. Yeni sistemle belgelerin daha iyi korunduğu ayrıca dokümanlara daha hızlı ulaşılabildiği ifade edildi.
KURUMSALLAŞMA ADINA ÖNEMLİ ADIM
Şarköy Belediyesi, çağdaş belediyecilik anlayışıyla yenilediği arşiv ile birlikte daha önce bir arada bulunmayan arşiv odalarını bir çatı altında birleştirmiş oldu. Yapılan çalışmayla birlikte belediye içerisinde yeni kullanım alanları ortaya çıkarıldı. Yeni arşiv odası modern görüntüsüyle dikkatleri üzerine çekti. Yeni sistemin, birim alana diğer sistemlere göre daha fazla depolama yapma imkânı sunduğu, aynı zamanda yer tasarrufu sağladığı, evrakları toza karşı koruduğu, yangına karşı dayanıklı olduğu, sistem üzerindeki etiketlere kodlama yapılarak evrakların kolay bulunmasına imkân verdiği belirtildi.
BAŞKAN VAR, ‘’KURUM HAFIZASINI GÜÇLENDİRDİK’’
Gerçekleştirilen arşiv düzenlemesiyle ilgili düşüncelerini ifade eden Belediye Başkanı Alpay VAR, ‘’ Arşivimizi yenileyerek daha modern ve daha kullanışlı hale getirdik. Böylece şeffaf ve uygun şartlarda hizmet vermek amacıyla şahısların hafızasına bağlı kalmadan kurum hafızasını güçlendirdik. Belgeler, hem tarihi vesika hem de kurumsallaşmanın en önemli araçlarından biridir. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu çalışmaya paralel olarak, dosyalara ulaşımın en hızlı şekilde olmasıyla birlikte zaman kaybını ortadan kaldırarak, vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde hizmet vermenin önünü açtık. Bütün çabamız ve gayretimiz hemşehrilerimize daha iyi hizmet vererek, ihtiyaç duydukları bilgilere en kısa sürede ulaşmalarını sağlamaktır. Modern görünüme kavuşturduğumuz yeni arşivin hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şarköy’ümüz, gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla gelişmeye ve güzelleşmeye devam edecek ‘’ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.