Tekirdağ Manşet Gazetesi

AMATÖRLER EVİNİN TEMEL ATILDI

Tekirdağ Amatörler Evi İnşası için temel atma töreni düzenlendi.

Atatürk Spor Salonun yanında düzenlenen temel atma törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Ali Düşmez, Tekirdağ Amatör Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya, çevre İllerden gelen Federasyon temsilcileri, Tekirdağ’da faaliyet gösteren Kulüp Başkanları ile Antrenörler katıldı.
Açılışta konuşan Tekirdağ Amatör Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya, katılımcılara teşekkür ederek, Amatör evinin yapımında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin 150 Bin TL’lik destek verdiğini söyledi.
Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Ali Düşmez ise Amatör Futbol Federasyonu Genel Başkanı olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek, şunları kaydetti;” Futbol özerktir ve halı saha maçları dahil tüm maçlar Türkiye Futbol Federasyonun uhdesindedir. Türkiye Futbol Federasyonu Türkiye’de 122 bin müsabaka oynatır. Ama herkes üst liglerde oynanan 2 bin 600 civarında profesyonel maçı düşünür. Bu 122 bin maç ASFK’lar olmadan bu maçlar oynatamaz. 81 ilde her türlü sıkıntılı ortamda amatör camialar bu müsabakaların realize olmasını sağlarlar. Bu yaptığımız Amatör Evi ile hakeminden saha komiserine kadar futbol camiasına sahip çıkacağız. 81 ilde Amatör Futbol Federasyonumuz var. Bu bizim için çok değerlidir. Oynanan 122 bin maçı TFF ve ASFK’lar birlikte yürütüyorlar. Tekirdağ Amatör Futbol federasyonu başkanı Mehmet Kaya’da bu binayı yaparak, hem amatörlere daha iyi hizmet, hem de taban birliklerine de destek verecek”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Tekirdağ Amatör Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya uzun yıllardır görevinin layıkıyla yerini getirdiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü; ”Tekirdağ Amatör Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya görevini aşk ile yapıyor. Amatör Futbol Federasyonu böyle bir tesisi yapmaya karar verdikleri zaman bizde Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri olarak gönüllü olarak destek verme kararı aldık. Tekirdağ’da Amatör müsabakaları düzenlemek kolay değil. Daha önce Amatör spor’a destek için liste istediğimiz yüzlerce farklı kulüp ismi geldi. Biz böyle bir heyecana Tekirdağ Büyükşehir olarak elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz”
Konuşmaların ardından Tekirdağ Amatörler Evinin temeli Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Ali Düşmez ve Tekirdağ Amatör Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Kaya tarafından atıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.