c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

Ali Tiryaki İlçe Başkanı Seçildi

Ali Tiryaki İlçe Başkanı Seçildi

İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı kongresi yapıldı. Tek liste olarak seçime giren Ali Tiryaki İYİ Parti Süleymanpaşa ilçe Başkanı Seçildi.
İYİ Parti Süleymanapaşa İlçe Kongresi Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongreye TBMM Katip Üyesi ve İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, Süleymanapaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı ve partililer katıldı.
Kongrede konuşan İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı görev aldığı süre boyunca üye sayısını 2 katına çıkarttıklarını söyledi.
Görev aldıkları süre boyunca hep halk ile iç içe olduklarını da ifade eden Darıcı, şunları kaydetti;” Süleymanpaşa ilçe teşkilatı olarak üye sayımızı iki kat arttırmış bulunmaktayız. Üye sayımız 714’ten 1527 üyeye çıkarılmıştır.
İlçemizde elini sıkmadığımız, hatırını sormadığımız esnaf bırakmadık. Hiçbir kırsal mahallemizi unutmadık. Gittik ve onların dertleriyle dertlendik.
Bugün işini, evini, ailesini bırakıp; tıpkı Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener gibi yollara düşen, burada toplanan, mesele Türkiye ise mesele memleket ise çıkarız, yürürüz, geliriz diyen siz çok değerli delegeler, dava arkadaşlarım, yol arkadaşlarım…
Ülkemiz için hep birlikte yollara düştük. Niyetimiz belliydi. Türkiye İYİ olsun istedik ve olacak da Allah’ın izniyle. Buna yürekten inanıyorum. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz 3. Olağan Kongremizde birazdan yapacağımız seçimle İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Yönetimi yeni bir başkan ve göreve talip olan yeni bir yönetim kuruluna devredilecektir. Sizlere hatırlatmak isterim ki yolumuz uzun yükümüz ağır… Şunu bilmelisiniz ki önceki dönem ilçe başkanınız olarak ben her zaman sizlerin yanında olacağım. Kardeşçe ve birlik içinde aynı davanın hizmetkârlarıyız. Derdimiz de davamız da memleket sevdası… Türkiye İYİ olsun istiyoruz. Bu zorlu yolda Yüce Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Konuşmama Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Başarı,Başaracağım Diyenindir.”sözü ile son vermek istiyorum ve ısrarla söylüyorum ki hep birlikte”
“Partimiz Her Geçen Gün Büyüyerek Güçleniyor”
İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı ise Ali Tiryaki İYİ Partini her geçe gün büyüdüğünü ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü;” Bugün Karşınızda Büyük Bir Hayali Gerçeğe dönüştürmek üzere bulunuyorum. Emek verdiğim artım ve siz kıymetli delegelerin bana bu görevi layık görmüş olmasının onur gurur ve heyecanını yaşıyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu alternatifsiz tek tip siyaset günlerinde, milletimizin en umutsuz döneminde kurulan partimiz her geçen gün büyüyerek güçleniyor. Ne mutlu ki bizler de, sizlerle el ele vererek buna vesile olduk olmaya devam ediyoruz. İyiler ailemizin her bir ferdine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. birçok zorluğun üstesinden hep birlikte geldik. Yılmadık yorulmadık.”
“2023 Seçimler Çok Önemli”
Daha sonra kürsüye gelen İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya da 2023 yılında yapılacak olan genel seçimlerin Türkiye için çok önemli olduğunu vurgu yaparak;” Buradan, tüm teşkilat mensuplarımıza, partililerimize ve tüm dava arkadaşlarımıza seslenmek istiyorum: Yaklaşan seçimler, ülkemiz için, hayati bir önem taşıyor. Bu seçim, milletimiz için, ya köprüden önce son çıkış ya da, devam eden yıkımın, son halkası demektir. Böylesine önemli bir süreçte bizi, birbirimize düşürmeye çalışanlara dayanışma ruhumuzu hedef alanlara yolumuza tuzaklar kuranlara karşı birlikte ve dimdik durmalı kutlu hedefimiz etrafında, sımsıkı kenetlenmeliyiz. Herkes bilmelidir ki; hiçbir kardeşimizin, bir diğerinin kalbini kırmaya, hakkı olmadığı gibi kaybedeceğimiz, ya da vazgeçeceğimiz tek bir ri arkadaşımız da yoktur” dedi.

“İKTİDAR HEDEFİNDEN BAŞKA BİR ALTERNATİF YOKTUR”
İYİ Parti’nin hedefinin iktidar olmak olduğuna vurgu yapan Alkaya;” Ama; üzerine basarak vurgulamak isterim ki; bu hassasiyete, İYİ’ler ailesinin, bu temel şiarına, uymak istemeyenlerin ve bu ağır yükü taşımaktan, imtina eden yufka yüreklilerin de kutlu yolculuğumuzda yeri yoktur, asla da olmayacaktır. Çünkü; milletimizin geleceği bizlerin omuzlarındadır. koltuk sevdasına kurban edilen memleketimizin İYİ’lerin güneşi dışında, bir alternatifi yoktur. Asla unutmayın: bizim yolumuz, hak yolu, bizim yolumuz, hakikat yoludur. Bizim yolumuz, millet yoludur! Bizim yolumuz, Türkiye’nin kurtuluş yoludur! Ve Cumhuriyetimizin kurtuluşu, Bilge Kağan’ın, Sultan Alparslan’ın, Fatih Sultan Mehmet’in, Hoca Ahmet Yesevi’nin ve Atatürk’ümüzün manevi izinden giden İYİLERİN, yani sizlerin eseri olacaktır! Yolumuz, bahtımız açık olsun! Yüce Allah bizleri milletimize karşı utandırmasın” şeklinde konuştu.
“5 Masadan Ayrılmayacağız”
İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan ise AK Parti ile aynı ittifakta seçime gitmeyeceklerini vurguladı.
5’li Masa ile yürümeye devam edeceklerini de ifade eden Kaplan, şunları kaydetti;” İktidar son dönemde Ülkemizi maddi olarak büyük zarara uğrattı. Hiçbir şekilde mevcut iktidar ile seçime girmeyeceğiz. Biz 5’li masa ile yolumuza devam edeceğiz”

“Kendimizi iyi anlatamadık”
İYİ Parti’nin ilk seçiminde kendisini iyi anlatamadığını da belirten Kaplan konuşmasını şöyle sürdürdü;” 5 yıllık partiyiz. Biz parti kurulurken çok ağır yüklerden ve meşakkatlerden çıktık. Salonlar verilmedi, ışıklarımız kapatıldı, sözleşmelerimiz iptal oldu. Çok ağır şartlarla geldik. Partimizi kurduk. Partimiz seçime giderken sekiz aylık bir partiydik. Arkadaşlar biz sekiz ay içerisinde ne yaptık biz kendimiz ‘Fetöcü değiliz’ dedik. Biz sokaklarda kendimizi hiç anlamadık. Bu İYİ Parti’nin misyonu yolu nedir? kuruluş amacı nedir? Hiç anlatmadık. Sadece biz Fetöcü değiliz, ben dahil soruşturma geçirdim emniyette ifade verdim. Neyse seçimi yaptık. 42 tane milletvekili meclise girdi. Türkiye’nin ilk tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Sekiz aylık bir parti meclise. Bu ceberut iktidardan kurtulmak için Cumhuriyet Halk Parti liderinin birlikteliğiyle beraber altılı masa kuruldu. Altılı kurulduğu zaman her türlü iftiraya yine şahit olduk. Nasıl olduk siz HDP ile birlikteyiz. Siz HDP ile birliktesiniz seçimleri böyle aldınız ama bu gerçek iki ay önce gün yüze çıktı. Hepimiz ağladık, nasıl ağladık? HDP ile kimlerin masaüstünde konuştu? Bizim masamızın altında ve üstünde sağımıza solumuzda aranan şeylere maalesef kendilerinin yaptığını hepimiz gördük”
Konuşmaların ardından seçime geçildi. Kongrede Mevcut ilçe başkanı Ali Darıcı aday olmadı, Ali Tiryaki tek aday olarak seçime girdi.

REKLAM ALANI

Yapılan kongrede Ali Tiryaki İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı seçildi.
Yeni seçilen İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Tiryaki’nin listesinde şu isimler yer aldı; “ Kübra Aksoy Fazlı , Nurçin Yönal, Mehmet Elmas, Ferdi Can, Veysal Akman, Pınar Sever, Arif Ateş, Recep Liman, İbrahim İbiş, Deniz Gülçiçekli, Mehmet Çiçek, Halit Kopuk, Emel Ayvaz, Necmiye Yavaş, Burakcan Beyaz, Aysu Berat Atlığ, Mustafa Elmas, Taner Gök, Demir Yıldız, Osman İbiş, Ahmet Faruk Ülker

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.