Tekirdağ Manşet Gazetesi

ALBAYRAK, İNCELEMELERDE BULUNDU

Kurulduğu günden bu yana Tekirdağ’a modern bir yüz kazandırmak, vatandaşların nefes alacakları alanlar oluşturmak amacıyla il genelinde tüm ilçelerde önemli park, yeşil alan ve çevre düzenleme projelerini hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, çiçeklik alanlarda kullanılacak olan mevsimlik çiçek ve çalı grubunu kendi seralarında üretiyor.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı bünyesinde Süleymanpaşa ilçesi Bıyıkali Mahallesi’nde kurulan 2 adet 320 m2’lik sera alanında incelemelerde bulundu.
BAŞKAN ALBAYRAK: “ÇİÇEKLİK ALANLARDA KULLANACAĞIMIZ ÇİÇEKLERİ KENDİMİZ ÜRETİYORUZ. HEDEFİMİZ, İHTİYACIMIZ OLAN TÜM ÇİÇEKLERİ ÜRETECEK KAPASİTEYE ULAŞMAK”
Tohumla mevsimlik çiçek ve çalı grubu üretiminin yapıldığı seralarla ilgili Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Deniz Doğan’dan bilgi alan Başkan Albayrak, sorumluluk sahasında bulunan çiçeklik alanlarda kullanılan çiçeklerin seralarda üretildiğini belirterek, “Seralarımızda, Yaz döneminde Büyükşehir genelinde sorumluluk alanlarımızda bulunan çiçeklik alanlara dikilmek üzere 200 bin adet çeşitli türlerde mevsimlik çiçek üretildi. Hâlihazırda kış sezonu için mevsimlik çiçek menekşe türü üretimi devam etmekte olup, çiçekler eş zamanlı olarak ekiplerimiz tarafından sahada dikilmeye başlandı. Kış sezonunda 300.000 çiçek üretimi gerçekleştirilirken, yaz dönemi için de hazırlıklara başlandı. Ayrıca özel gün ve açılışlarda halkımıza dağıtılmak üzere 30.000 adet saksılı sardunya çiçeği üretimi de yapıldı. Hedefimiz Tekirdağ genelinde tüm çiçeklik alanlara yetecek ve kendi çiçeğimizi üretebilecek kapasiteye ulaşmak, şehrimizde ve bölgemizde bitki çeşitliliğinin artmasına katkıda bulunmak ” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.