Tekirdağ Manşet Gazetesi

AKADEMİK YIL AÇILDI

Namık Kemal Üniversitesinin Akademik yılı törenle gerçekleşti

“GURUR KAYNAĞIDIR”
Açılış töreninde konuşan TBMM Meclis Başkanı ve Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Şentop, Namık Kemal Üniversitesinin Türkiye’nin iftihar kaynaklarından birisi olduğunu ifade ederek;” Türkiye’nin nitelikli insan açığına cevap vermek için üniversiteler açılmıştır. Namık Kemal Üniversitesi kısa zamanda giderek büyümesi ile Türkiye için bir gurur kaynağıdır” şeklinde konuştu.

“HIZLA BÜYÜYORUZ”
Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mümin Şahin ise Üniversitenin her geçen yıl büyüğünü ifade ederek; 2006 yılında kurulan Namık Kemal Üniversitesi 15 Bölüm ile başladığı eğitim öğretim hayatına bugün 45 bölüm ile güçlü şekilde eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir. 2006 yılında 10 bin 825 olan öğrenci sayımız bugün itibariyle 28 bin 835’e yükselmiştir” dedi.

Namık Kemal Üniversitesinin Akademik yılı için tören düzenlendi.
Rektörlük konferans salonunda düzenlenen açılış törenine TBMM Meclis Başkanı ve Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel,Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Törende Şentop’a fahri doktora Unvanı verildi.
Açılış töreninde konuşan TBMM Meclis Başkanı ve Tekirdağ AK Parti Milletvekili Mustafa Şentop, Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olduğuna dikkat çekerek;” 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı başladı. Türkiye genç bir nüfusa sahiptir. Orta öğretimde 18 Milyon ’un üzerinde öğrencimiz var. Üniversitelerimizde ise 7 Milyon 750 bin öğrencimiz var. Türkiye Dünyada ki 143 ülkenin nüfusundan fazla öğrenci barındırıyor. En önemli gücümüz insan sermayemizdir” dedi.
“NAMIK KEMAL ÖNCÜDÜR”
Üniversiteye adını veren Namık Kemal’in Türk tarihinde öncü bir kişiliğe sahip olduğunu da vurgulayan Şentop, şunları kaydetti;“Namık Kemal öncü modellerimizden biridir. Türkiye’ye dil, edebiyat ve şiirde öncülük yapmıştır. İlk tiyatro oyunu Namık Kemal’in yazdığı ‘Vatan Yahut Silistre’dir. İlk tarihi romanlar Namık Kemal’in eseridir”
“OPERASYON İÇİN KARARLIYIZ”
Ülke gündemi hakkında da konuşan Meclis Başkanı Şentop, sınırlarında asla bir terör yapılanmasına müsaade etmeyeceklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye uzun zamandır özelikle Suriye’de bir terör örgütünün uzantısı PYD ve YPG’nin bir terör alanı oluşturmaya müsaade etmeyeceğini söylüyordu. Türkiye’nin maksadı bir operasyon gerçekleştirmek değil, sınırlarının dibinde bir terör yapılanmasına müsaade etmemektir. Biz sınırlarımızın hemen bitişiğinde bir terör oluşumuna müsaade etmemekte kararlıyız. O bölge terörden arındırılmadığı zaman Türkiye sınır ötesi gerçekleştirecek güçte ve kararlılıktadır.”

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mümin Şahin ise Üniversitenin her geçen yıl daha da büyüdüğüne dikkat çekerek; “ 2006 yılında kurulan Namık Kemal Üniversitesi 15 Bölüm ile başladığı eğitim öğretim hayatına bugün 45 bölüm ile güçlü şekilde eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir. 2006 yılında 10 bin 825 olan öğrenci sayımız bugün itibariyle 28 bin 835’e yükselmiştir. Üniversitemize Dünyanın 45 farklı ülkesinden 918 öğrencimiz eğitim görmektedir. 5 yıl içinde yabancı uyruklu öğrenci sayımızı 5 Bin’e çıkarmayı amaçlıyoruz. Yaptığımız Erasmus çalışmaları sayesinde öğrencilerimiz bir Dünya Üniversitesinde okuduklarını hissetmektedirler. Üniversitemiz de açık alanları genişlettik. Bundun yanında bilimsel araştırmalara da önem veriyoruz. 878 uluslar arası projeye imza attık. Bütçemiz ise her geçen yıl daha da artmaktadır. Arge çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Üniversitemiz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Belediyesi, Trakya Kalınma Ajansıyla, Meslek Odaları, Organize Sanayi Bölgeleriyle ve bölgemize bulunan Büyük sanayi kuruluşları ile iş birliği yaptık. Öğrencilerimize mezun olduktan sonra hazır iş imkanları oluşturuyoruz.”
“RAHAT ORTAMDA HİZMET SUNUYORUZ”
Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi hakkında konuşan Rektör Şahin;” Araştırma Hastanemizle halkımıza daha rahat ortamda sağlık hizmeti sunuyoruz. Her geçen gün sağlık hizmetlerinin geliştirmesiyle hastanemiz bölgesin de sağlık anlamında önemli bir üst haline gelmiştir. Yıllara göre hasta ve ameliyat sayımız gittikçe artmaktadır. Sağlık alanında yeni adımları çok önemsiyoruz. Sağlık tarama aracı ile halkımıza ücretsiz sağlık hizmeti, Cumartesi günleri ise yarım gün poliklinik hizmeti vereceğiz. Çocuk hastalıklarını da önemsiyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.