Tekirdağ Manşet Gazetesi

“Adliye Çalışanları Haklarında İyileştirme Bekliyor”

Türk Büro-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Adnan Gürel, Yargı Reformu yasa tasarısında adliye çalışanlarının haklarında iyileştirme yapılması gerektiğini belirterek, “Adalet sisteminin olmadığı ya da aksayarak işlediği bir ülkede, ne gelişmişlikten ne de kalkınmadan bahsedilemez” dedi

Türk Büro-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Adnan Gürel, Yargı Reformu yasa tasarısında adliye çalışanlarının haklarında iyileştirme yapılması gerektiğini belirterek, “Adalet sisteminin olmadığı ya da aksayarak işlediği bir ülkede, ne gelişmişlikten ne de kalkınmadan bahsedilemez. Ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde, ülkemizi ayakta tutabilecek tek unsur adalettir” dedi.
“Adalet Çalışanlarının Sorunları Gözardı Ediliyor”
Adalet çalışanlarının sorunlarının göz ardı edildiğini iddia eden Gürel, yaptığı açıklamada, “Her yıl adalet sistemimizin eksikliklerinin gündeme getirildiği “adli yıl” açılışlarında; Adaletin işleyişinin olmazsa olmaz unsuru, iş yükünün büyük bir kısmını omuzlayan, hakim ve savcılar ile birlikte adalet hizmetinin temel taşları olan yazı işleri müdürü, zabıt katibi, mübaşir, teknik personel ve diğer tüm adalet çalışanları unutulmakta, sorunları dile getirilmemekte, adeta yok sayılmaktadırlar” şeklinde konuştu.
Yargı Reformu Yasa Tasarısı Adliye Çalışanlarının Haklarında İyileştirme Yapmalıdır
Yargı Reformu yasa tasarısında adliye çalışanları haklarında iyileştirme yapmasını isteyen Gürel, “Son dönemde ortaya atılan ve yakın bir dönemde de TBMM de ele alınacak olan tasarıda adalet çalışanları bir bütün olarak yok sayılmış, çalışanların fikri alınmadan hazırlanan bu tasarıda çalışanlar için herhangi bir iyileştirme olmadığı gibi çalışanların önündeki tek yükselme hakkına da ket vurulmaktadır. Türk Büro-Sen gündemdeki yasa tasarısı için gerekli tüm girişimleri sürdürmekte ve bu olumsuzluğun tasarıdan çıkarılması için elinden gelen gayreti göstermektedir” diye konuştu.

BİR PAKET DE ADALET PERSONELİ İÇİN ÇIKARILMALI
Gürel, açıklamasını şöyle tamamladı;”Adalet çalışanlarının görevde yükselme sınavında mülakatın kaldırılması, 3600 ek göstergeden adliye çalışanlarının da yararlandırılması, yardımcı hizmetlilerin genel idare hizmetler sınıfına geçirilmesi, ücret adaletsizliği, mesailerin tam ve zamanında ödenmesi, yolluk ücretlerinin artırılması, can güvenliğinin sağlanması gibi birçok sorunu çözüm beklemektedir. Bugüne kadar çıkartılan yargı paketlerinde adalet çalışanları için bir iyileştirme yapılmaması on binlerce çalışanı üzmüş ve Adalet Bakanlığına küstürmüştür. Adalet çalışanları, kendileri için de bir yargı paketi çıkartılmasını beklemektedir. Bu istek ve düşüncelerle yeni adli yılın tüm Adalet Çalışanları başta olmak üzere, tüm üyelerimize, yargı camiasına ve aziz milletimize hayırlı olmasını diler, Türk Büro-Sen olarak tüm çalışanların işlerinde kolaylıklar dileriz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.