c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

“Acımız Çok Büyüktür”

“Acımız Çok Büyüktür”

MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, İdlib kırsalında ki şehitlerimizle ilgili acımızın çok büyük olduğunu söyledi.
İdlib kırsalında, katil Esad unsurlarıyla zalim işbirlikçileri 33 askerimizi şehit etmişti. Bu hava saldırısı ile ilgili MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, yazılı bir açıklama yaptı.
Yücel açıklamasında hain saldırının Regaib Kandilinde yapıldığını ve saldırıyı yapanların Allah Korkusu olmayan caniler olduğunu belirtti.
Türkiye’nin İdlib’deki mücadelesinde haklı olduğunu da belirten Yücel, açıklamasında şu ifadelereyer verdi; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti 27 Şubat 2020’de İdlib kırsalında, katil Esad unsurlarıyla zalim işbirlikçileri tarafından alenen ve alçak bir hava saldırısına maruz kalmıştır. Allah korkusu taşımayan, insan sevgisi tanımayan caniler Regaib Kandilimizi kana bulamışlardır.
İdlib’de vuku bulan hunhar saldırıda 33 kahramanımız şehit olmuş, 32 kahramanımız da yaralanmıştır. Elbette acımız çok büyüktür. Bundan sonra hiçbir bahanenin, hiçbir sözün itibarı, iradesi ve inandırıcılığı kalmamış, bütün ezberler bitmiş ve tükenmiştir.
Üzerinde yaşadığımız coğrafyada bir asır önce neler yaşandıysa, hangi karanlık senaryolar tedavüle alındıysa, hangi oyunlar sahnelenmişse şimdilerde bir benzerine, hatta daha karmaşığına hem müşahit hem de muhatap oluyoruz. Kuşkusuz dün haklıydık, bugün de haklıyız.
Türk milleti İdlib ve Libya’da muzaffer tarihinin, milli bekasının, meşru savunma haysiyetinin onur mücadelesini yapmaktadır. Bu mücadelenin mebde ve menşei imanlı millet ruhudur. Aklen, ahlaken, hukuken, vicdanen ve tarihten Türk devletinin duruşu Hak’tan yanadır ve doğrudur.
Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin her türlü askeri müdahale hakkını ve mücadele kararını haklı ve meşru görmektedir.
Düşman görüldüğü yerde ezilmelidir. Türkiye şehitlerini sahip çıkarak dökülen kanları yerde bırakmayacaktır. Bugünkü oldukça hassas ve nazik dönemde, siyasi polemiklerle oyalanmak, ahlaken sorunlu tartışmalarla meşgul olmak vatanseverlikle, Türkiye sevgisiyle asla tavzih ve tevil edilemeyecektir. Gün bir olma, beraber olma, birlikte aynı cephede, aynı şuur ve ruhda buluşma günüdür. Kimin hangi siyaset anlayışının, hangi fikri ve ideolojik akımın mensubu olduğunun bir önemi elbette kalmamıştır. “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” ilkesinde cesaretle kucaklaşmak mühim ve müessir bir zorunluluktur.
Bu üzücü günlerde Saray, Kapaklı, Ergene, Malkara ve Şarköy ilçelerimizde Myk üyelerimiz ve milletvekillerimizin katılacağı programlarımız ileri bir tarihe ertelenmiştir.
Bu hain saldırıda şehrimizden Şehit Pd. Uzm. Onbaşı Recep Bekir (Ergene), Şehit Pd. Uzm. Onbaşı Birhan Er (Çorlu) ve Şehit Pd. Uzm. Onbaşı Nihat Kara (Saray)’nın şehadete erdiklerini derin bir üzüntüyle öğrendik.
Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmetler diliyor, yaralı kardeşlerimize şifalar temenni ediyorum. Şehitler hepimizindir, alınacak intikam hepimizin namusuna emanettir.
Başımız sağolsun, vatan sağolsun, zalimlere, hainlere lanet olsun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.