Tekirdağ Manşet Gazetesi

ACI FELAKETİMİZİN YIL DÖNÜMÜNDE DEPREM BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİK

06 Şubat 2023 tarihinde, Kahramanmaraş merkezli depremin sene-i devriyesindeyiz. Acısı hala taze olan Asrın felaketi’ nin üzerinden tam bir yıl geçti. 11 ilimizde yaşanan yıkım çok büyüktü. Tarihimizin en büyük felaketlerinden birisi olan bu depremde, çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve yaralanması Milletçe hepimizin yüreğini kanatmış ve acıya boğmuştur.
Acı felaketimizin yıl dönümünde bizlerde o bölgede olup, vatandaşlarımıza destek olmak istedik. Merkez Birliğimiz Başkan Vekili Ali İhsan GEZGİN ile birlikte deprem bölgelerimizden Hatay ve Kahramanmaraş İllerimizi ziyaret etik.
Hatay İli Süt Üreticileri Birliğimiz ve Kahramanmaraş İli Göksun İlçesi Süt Üretici Birliklerimizin üyelerine dağıtılmak üzere makine ve ekipman desteğinde bulunduk. Orada bulunan Süt Üretici Birliklerimize bir nebze olsun desteğimizi verdik, maddi ve manevi desteklerimizi vermeye de devam edeceğiz.
Süt Üretici Birliklerimizde kendi imkanlarıyla büyük bir yardım seferberliğinde bulunmuşlardı ve halen de bulunuyorlar. Bunun için tüm süt üretici birliklerimin başkanlarına, yönetim ve denetim kurulu üyelerine de teşekkür ediyorum. Dayanışmanın en ihtiyaç olduğu bu dönemlerde imkanları çerçevesinde herkes taşın altına elini koydu. Hala da devam eden bir dayanışmamız mevcut, bu çok gurur verici bir tablo. Her zaman Milli seferberlik ruhuyla, depremzedelerimize yardım etmek görevimizdir. Milletçe bu yardımlaşmayı ve dayanışmayı çok iyi sağladık.
Yitirdiğimiz her bir canımıza Yüce Allah’ tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Hayatta kalan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yaşanan felaketin ve afetin bir daha yaşanmamasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.
Devletimizin, Hükümetimizin, Milletimizin, birlik ve beraberlik ruhuyla deprem bölgelerimizi dahada güzelleştireceğini biliyor ve milletçe yardımlarımızın devamlılığını diliyorum.
Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği ve üye süt üretici birliklerimizle her daim ülkemize hizmet etmeyi bir borç bilir, deprem bölgemizin tarım ve hayvancılığı için bizlere verilecek görevlere de hazır olduğumuzu belirtmek isterim
Saygılarımla.
Tevfik KESKİN
Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği
Yönetim Kurulu Başkanı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.