c0e89cf39092964d1852fd24404c5532b5494480

2023 YILINDA 28.789 AİLEYE SOSYAL YARDIMDA BULUNULDU

2023 YILINDA 28.789 AİLEYE SOSYAL YARDIMDA BULUNULDU

Altyapı ve üstyapı çalışmaları ile Tekirdağ’ın çehresini değiştiren ve dev yatırım ve projelerle kentin gelişimine büyük katkı sağlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında da örnek proje ve çalışmalara imza atarak kimsesizlerin kimsesi olma anlayışıyla yardıma muhtaç insanlar için umut olmaya devam ediyor.
Yardım talebi için gelen tüm başvurular titizlikle incelenerek anında sonuca bağlanıyor. Kent genelinde aç ve açıkta hiç kimse kalmasın, herkesin sıcak bir yuvası, yiyecek yemeği, içecek suyu olsun prensibi ile hareket eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için 7 gün 24 saat gece gündüz demeden çalışıyor.

BÜYÜKŞEHİR, İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN YANINDA

Geniş hizmet yelpazesi ile toplumun her kesimine hitap eden çalışmalar yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında; ekonomik zorluklar yaşayan ihtiyaç sahibi, dar gelirli, engelli ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza da yardım elini uzattı ve 28.789 aileye gıda yardımında bulundu.
Yaşamın her anında ve her alanında vatandaşlarımızın yanında olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, gıda yardımının yanında 2023 yılında ayrıca, 581 kişiye nakdi yardım, 708 öğrenciye nakdi yardım, 2.879 öğrenciye kırtasiye yardımı ve 87 kişiye de medikal malzeme, hasta yatağı ve akülü tekerlekli sandalye yardımında bulundu.

REKLAM ALANI

SOSYAL DESTEK KART UYGULAMASINDA NAKİT YÜKLEMELERİ BAŞLADI

Öte yandan, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından geliştirilen proje çerçevesinde, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların, temel ihtiyaçlarını kendi tercihlerine göre satın alabilmeleri amacıyla hayata geçirilen Sosyal Destek Kart Uygulamasında nakit yüklemelerine Aralık ayı itibariyle başlandı ve 162 aile kart kullanımına başladı.

BAŞKAN ALBAYRAK: “BÜYÜKŞEHİR KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kimsesizlerin kimsesi olduklarını dile getiren Başkan Albayrak, “Sosyal belediyecilik bizim anlayışımızda, kimse sahipsiz kalmayacak, kapısı çalınmayan, derdi sorulmayan insanımız kalmayacak demektir. Bugüne kadar binlerce insanımıza ulaştık, ulaşmaya da devam ediyoruz. Ekiplerimiz titiz araştırmalar sonucu belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanındalar. Gerek erzak yardımı olarak gerekse de nakdi yardım olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza nefes oluyoruz. Vatandaşlarımızın her türlü sıkıntısında yanında olmaya çalışıyoruz. Bir nebze de olsa onların yüzlerini güldürebilirsek ne mutlu bize. Sosyal belediyecilik anlayışının temelinde, vatandaşların her anında yanında olmak vardır. Tüm faaliyetlerimizi toplumun tüm kesimlerinin talep ve ihtiyaçlarını dikkate alarak gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın desteği, ilgisi ve samimiyeti ile çalışma azmimiz de katlanarak artıyor. Mutlu, huzurlu ve yaşanabilir bir Tekirdağ için, Tekirdağ’ı geleceğe taşımak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bunu yaparken de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı unutmadan, her zaman onların yanında oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kimsesizlerin kimsesi, sosyal belediyecilik anlayışının merkezidir.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.