Tekirdağ Manşet Gazetesi

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANDI

18 Mart Şehitleri Anma Günü  Çanakkale Zaferinin 109. yıldönümü Tekirdağ’da da yapılan çeşitlli etkinliklerle kutlandı.

Tekirdağ Valiliği önündeki Atatürk anıtına çelenk koyma ile başlayan program Çanakkale Şehitliği ve eski mezarlıktaki şehit mezarlarının  ziyaretiyle devam etti.

Programlara Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün yanısıra Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak, ilhami Özcan Aygun, Nurten Yontar,  Çiğdem Koncagül, Selcan Hamşioğlu, Cem Avşar, Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Uğurlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Bölge Adalet Mahkemesi Başkanı Ünal Bingül, Tekirdağ Cunmhuriyet Başsavcısı Soner Gül , Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin,  Askeri ve Mülki erkan ile şehit ve gazi aileleri de  hazır bulundu.

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde gerçekleşen programda da 18 Mart nedeniyle ilköğretim okulları arasında yapılan resim, şiir, kompozisyon ve mektup yarışmalarında dereceye girenlere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Öğrenciler tarafından Çanakkaleden getirilen toprak Vaki Recep Soytürk’e teslim edildi.

Tekirdağ Belediyesi Mehmet Serez Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen orotoryo katılanlar tarafından ilgiyle izlendi ve büyük alkış aldı.

Haber Merkezi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.