Tekirdağ Manşet Gazetesi

“YÜREĞİNİZ VARSA MECLİS ÜYELİĞİNDEN DE İSTİFA EDİN”

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan CHP’den de istifa eden meclis üyeleri ile ilgili açıklama yaptı. Uyan açıklamasında, meclis üyeliğinden istifaya çağardı.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan,  Belediye Meclis toplantısıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada Marmaraereğlisi Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan Başkanlığında toplandığı ifade edildi.

Salt çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 5 Kasım Pazartesi gününe ertelenen toplantıda konuşan Başkan Uyan; “CHP’den istifa eden meclis üyeleri ve meclise katılmayan meclis üyelerimiz bana güvenmiyorsalar ve halk yararına kullanılacak bütçenin geçmesini engellemeye çalışıyorlarsa meclis üyeliğinden de istifa etsinler. Onları kınıyorum. Kimse halkın hizmet almasını engelleyemez. Biz kendimizi halkımıza adadık, halka hizmeti ibadet kadar kutsal saydık. “dedi.

Yoklama yapılmasının ardından salt çoğunluğun sağlanamadığı meclise 10 meclis üyesinin katılmadığı belirtildi.

Meclis toplantısının ardından konuşan Başkan Uyan; “Salt çoğunluk sağlanamadığı için meclisimiz ertelendi.  Burada bugün çok kalabalık bir halkımız, yerel ve ulusal basınımız var. 4. dönemimde 20. bütçeyi gerçekleştiriyorum. Bizim 2018 yılı bütçemizin gerçekleşme oranı yüzde 90’larda. Tahmini yapılan bir bütçenin gerçekleşme oranını görüyorsunuz. Hayali bütçeler yapmıyoruz. Bu yıl bütçemiz 40 milyon TL’ydi. 2019 yılı bütçemiz ise bürokratlarımızca 45 milyon TL olarak öngörüldü. Görüyoruz ki; CHP’den istifa eden Fehmi Duman ve AK Parti grubundan Gürkan Sezginç, geçen haftaki komisyonların beşine de katılmadıkları gibi meclise de katılmadılar. Bütçeye ret vermelerine gerekçe göstermek istiyorlarsa meclise gelsinler. Gelsinler şu birimin bütçesi çok ya da az desinler. Bütçenin fasıllarına ayrılan paya itiraz etme hakları var. Meclis üyeleri dürüstlükten ödün vermemeli ve topluma hizmeti engellemeli. Bizden de giden meclis üyeleri var. Yanlış yapılan bir şey varsa halkın meclisinde tartışılır. Hizmetleri engellemeye çalışmak ta nedir? Neden kaçıyorsunuz ki? Halkın önüne nasıl çıkacaksınız? Muhalefet yapmanın yöntemi vardır. Bütçe AK Parti’nin de MHP’nin de, CHP’nin de tüm halkın bütçesidir. Mecliste bütçe geçmiyorsa meclis başkanını koruma adına meclis üyeleri düşebiliyor. Ama hiçbir şekilde meclis başkanının önü kapatılamıyor. Bütçe engellenemiyor eski bütçeyle devam ediliyor. Burada olması gereken meclis üyeleri eğer halk için kullanılacak bütçeyi engelliyorlarsa ben onları kınıyorum. Burayı gelin tartışalım, burası halkın meclisi. Korkuyorsanız ve İbrahim Uyan’a güvenmiyorsanız çıkın açıklayın. 4 dönemdir İbrahim Uyan’a güvenen halkın bütçesine engel olamazsınız. Kaçarak bu işler olmaz. Özellikle CHP’den seçilen meclis üyelerine bizim halkımız destek verdi. Komisyonlara, meclis toplantılarına gelmiyorsan, bize güvenmiyorsan sadece partiden değil meclis üyeliğinden de istifa et. Şimdi Fehmi Duman ve Mustafa Karaçay partiden istifa etmiş, yüreğiniz varsa meclis üyeliğinden de istifa edin. İbrahim Uyan’ı beğenmiyorsanız, sizi buraya getiren CHP’den istifa ediyorsanız ben sizleri istifaya davet ediyorum. Bu meclis üyeliğine sizi getirenlerin hakkını yiyemezsiniz. Ben 1999’da nasılsam yine aynı dim dik ayaktayım. Vatandaşımıza gelecek hizmetleri engellemeye çalışıyorlar ama bunun bu yolla olmayacağını bilmiyorlar. 2019’da 30 Mart’ta yine buradayım. Benim bütçemi ne AK Parti, ne de CHP’den ayrılanlar engelleyemez. Çünkü bu halkın bütçesidir. “ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ