Tekirdağ Manşet Gazetesi

YÜKSEL MUHALEFETİ TOPA TUTTU

AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı ve Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat’ı ağar bir dille eleştirdi.
AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel Mahalli idareler seçimleri ile ilgili gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.
İlk olarak seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Yüksel, seçimi dolu dolu geçirdiklerini belirterel; Mart ayında daha da hızlanacaklarını söyledi.
Seçim çalışmalarında yapılmayan ve yapılması gereken işleri anlattıklarını ifade eden, Yüksel şunları kaydetti;” Büyükşehir Belediye Başkanımız ile uzun zamandır seçimlerle ilgili sahadayız. Ev, çarşı ve mahalle ve kıraathane ziyaretleri ile seçim kampanyamızı dolu dolu geçiriyoruz. 1 Mart itibariyle ’de daha da hızlanacağız. Süleymanpaşa’da yapılmayan ve yapılması gerekleri anlatmaya çalışıyoruz. Vatandaşımızın gönlüne girmeye çalışıyoruz. İnşallah 1 Nisan sabahı bunun meyvesini toplamış olacağız. Cumhur İttifakında çok güzel birlik ve beraberlik var. MHP’li Belediye Meclis üyesi adaylarımız, Kadın kollarımız ve Ülkü Ocaklılarla sahada çalışıyoruz. Ben Süleymanpaşa’yı güzel günler beklediğine inanıyorum. Birlik ve beraberliğimiz inşallah 1 Nisan’a kadar sürecek. Şehrimizde yaşayan 200 bin Hemşerimiz Süleymanpaşa’da inşallah Cumhur İttifakının Belediye Başkanı tarafından yönetilecek. Önümüzdeki 5 yıl içinde Süleymanpaşa’yı çok farklı yerlerde göreceğimize inanıyorum”
“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ‘Şeref ve Namus ile ilgili söylediklerine de cevap veren Yüksel; “Cumhurbaşkanımıza ‘Faşist ve diktatör’ demişti. Sonra hakimin karşına geçtiğinde ‘ben böyle bir şey demedim yanlış anlaşıldım’ dedi. Eşkinat yine aynısını yapacak. CHP’liler, MHP’liler, İYİ Parti’lisi de Büyük Birlik Partilisi ve diğer partiler şerefli ve namusludur. Şeref ne namus, Ekrem Eşkinat’ın değerlendirebileceği bir kavram değildir. Bir partiye mensup olanlar şerefli ve namusludur da diğer partiye mensup olanlar şerefsiz ve namussuzdur ayrımı yapacak olan insanların, bu insanlar ne kadar değer verdiğini yada ne kadar değer vermediğini gösteren söylemdir. Bu çok talihsiz bir açıklamadır. Ben CHP ‘li, AK Partili, MHP’li ve İyi Parti ve DSP gibi diğer siyasi partilere oy veren Vatandaşlarımız da şeref ve namus gündeme geldiğinde şeref ve namusun parti ile sınırlandırma gibi lüksü yoktur. Bunu ben çok talihsiz yapılan bir açıklama olarak görüyorum. Allah hidayet versin. Yine aynı şeyleri yaşayacağız. Biz bununla ilgili yine suç duyurusunda bulanacağız. Oda ‘ben bunu demek istememiştim’ diyecek”
“BİTEN PROJE YOK”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı da eleştiren Yüksel, Albayrak’ın seçimde verdiği hiçbir vaadi yerine getiremediğini iddia ederek;” Kadir Albayrak gündem değiştirmek için, Mestan Özcan’a saldırılarda bulunan kendini ön plana çıkarmaya çalışan, bir siyaset güdüyor. Kadir Albayrak, 1 buçuk katrilyonluk bütçeye hükmeden bir Büyükşehir Belediye Başkanı. Biz Naip Barajını kamulaştırma dair 100 trilyona yaptık. Kadir Albayrak Başkan naip barajından her yıl 15 tane yapabilecek bütçeye sahip TESKİ ile birlikte koca bir sıfır çekti. 71 tane projesi yok. Hepsi yarım. Sosyal Medya sayfalarından devam ediyor, devam ediyor yazıyor. Milletimizin karşısına çıkınca ‘Kadir Başkanım 5 yıldır niye yapmadın’ diye soruyorlar. O da ‘Yok hükümet destek vermedi, yok para vermedi, yok yapamadım, yok şöyle oldu’ cevap vermektense gündemi değiştirerek bunlara cevap vermeye çalışıyor. Yaptığı işleri anlatacak ortada iş olmadığı için Kadir Albayrak, gündemi değiştirmekle ilgili böyle apsürük söylemlerde bulunuyor. Bu normal. Alıştık artık 5 yıldır. Kadir Başkanı severim herkes bilir. İyi adamdır ama iyi adam olmak, iyi Belediye Başkanı olmak değildir. Biz bunu vatandaşımıza anlatıyoruz. İyi adam iyi damat oluyor, iyi belediye Başkanı olmuyor maalesef” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ