Tekirdağ Manşet Gazetesi

Yüksel Basın Mensuplarıyla Buluştu

Başkan Yüksel 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensuplarıyla buluştu
“Zor şartlarda görev yapıyorlar”
Toplantıda konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Basın mensuplarının zor şartlarda görev yapıyorlar. Basın mensuplarımızla bir araya geldik. Sohbet ederek fikir alışverişinde bulunduğumuz basınımıza yaptığımız sunumda, şehrimizde yürüttüğümüz çalışmalar, proje ve hizmetler hakkında bilgi vererek, yeni yılda gerçekleştireceğimiz yatırımları anlattık” şeklinde konuştu.
“Onlara 5 Bize ise 1 Veriyor”
Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı da eleştiren Yüksel, kaynakların adaletli dağıtılmadığını ifade ederek;” Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 5 CHP’li Belediyelere 5 verir se AK Partili Belediyelere 1 veriyor. Yatırım programında ise adaletli değil Çorlu Belediyesinin nüfusu 279 bin ayırdığı bütçe 305 Milyon TL. Süleymanpaş’nın nüfusu 203 bin Süleymanpaşa Belediyesine verdiği bütçe 80 Milyon TL” dedi.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, Süleymanpaşa’da görev yapan basın mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi.
Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde basın mensuplarını ağırlayan Başkan Yüksel, Süleymanpaşa Belediyesinin 2021 yılında gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetlerle 2022 yılı içinde hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında sunum yaptı.
Sunumun ardından akşam yemeğinde gazetecilerle beraber olan Başkan Yüksel’e Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Şenol Karaküçük, Hüseyin Uzunlar ve Gökhan Saygı da eşlik etti. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yüksel, 10 Ocak Çalışan Gazetecileri Günü’nü kutladı.
“TÜM BASIN MENSUPLARIMIZA KOLAYLIKLAR DİLİYORUM”
Toplantı sonrası açıklamada bulunan Başkan Yüksel, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, Süleymanpaşa’mızda görev yapan basın mensuplarımızla bir araya geldik. Sohbet ederek fikir alışverişinde bulunduğumuz basınımıza yaptığımız sunumda, şehrimizde yürüttüğümüz çalışmalar, proje ve hizmetler hakkında bilgi vererek, yeni yılda gerçekleştireceğimiz yatırımları anlattık. Sorularını yanıtlayarak istişarede bulunduğumuz basınımızın kıymetli temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek, her birinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ettik. Bu vesileyle zor şartlarda mesleğini icra eden tüm basın mensuplarımızın da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kolaylıklar diliyorum,” diye konuştu.
“Utanıp Ondan Kaldırıyorsunuz”
Bazı caddelerin Büyükşehir Belediyesine bağlı olduğunu ve bu böğlerde icraat yönünden sıkıntılar olduğunu da iddia eden Yüksel, şunları kaydetti;” Şehrin belli başlı bölgeleri Büyükşehir’e ayrılmış belli başlı yerlerde ilçe belediyesine verilmiş. Yeni sanayi gibi büyükşehir’e devredilen bir çok nokta da var. bunların en başında gelen yerler ise Hükümet Caddesi, Muratlı Caddesi, Ördeklilere Cad. , Altınova Gazi Hasan Paşa Caddesi, Bülent Ecevit Caddesi, Çandarlızade Cad, gibi ana halterler var. Biz özellikle Büyükşehir’in sorumluluğunda bulunduğu kaldırımlardan şikayet geliyor. Vatandaş suçu bizim üstümüze atıyor. Bizde bu caddelerin Büyükşehir’e aittir diye pankartlar astık. O bölgelerde yapılmayan işlerin kime ait olduğunu bileceği için O pankartları büyükşehir belediyesi kaldırttı. Yarından itibaren Vatandaşın görmesi için yine asacağım. Eğer utanıyorsanız ondan kaldırıyorsunuz.”
“Bütçe Adaletli Dağıtılmıyor”
Büyükşehir Bütçesinin adaletli dağıtılmadığını da ifade eden Yüksel, sözlerini şöyle sürdürdü;” Büyükşehir Belediye başkanının ana siyasete girmesini çok doğru bulmuyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Büyükşehirin kaynaklarını adaletli dağıtmıyor. Trakya Belediyeler Birliği Başkanlığını Kadir Albayrak yapıyor. Kadir Albayrak Trakya Belediyeler Birliğine destek verdik ama bunun karşılığında hiçbir şey almadık. Trakya Belediyeler Birliğinden AK Partili Belediyelere 1 kuruşluk katkı yok Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 5 CHP’li Belediyelere 5 verir se AK Partili Belediyelere 1 veriyor. Yatırım programında ise adaletli değil Çorlu Belediyesinin nüfusu 279 bin ayırdığı bütçe 305 Milyon TL. Süleymanpaş’nın nüfusu 203 bin Süleymanpaşa Belediyesine verdiği bütçe 80 Milyon TL. Nüfus olarak Çerkezköy’ün nüfusu Süleymanpaşa’dan daha az olmasına rağmen bizden 2 kat daha fazla bütçe veriliyor. Hayrabolu Belediyesi ile Şarköy’ün nüfusu hemen hemen denk olmasına rağmen Şarköy Belediyesi 43 Milyon TL, Hayrabolu Belediyesi ise 10 Milyon TL Destek alıyor. “

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.