Yüksel;” Albayrak Özür Dilemelidir”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, depremzedelerin taliye edilmek istenmesiyle konuştu;” Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere, tüm ilgilileri milletimizden özür dilemeye davet ediyorum.”

Depremden etkilenen Vatandaşların bir kısmı Tekirdağ da ikamet ediyordu. Barınma ihtiyaçları ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde karşılanıyordu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi depremzedelere gönderdiği tebligatla otellerin taliye edilmesini istedi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin bu kararı ulusal kanallarda bir anda gündeme oturdu. Sosyal medya da ise bir anda Viral haline geldi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptığı açıklamada kendisini yaptığı açıklama ile şöyle savundu;” Mayıs ayı itibariyle ulaşıldığı ve yapılan sözleşme bedelinin tamamlanması sebebiyle Valilik ve AFAD’a bilgi verilerek ve koordineli bir şekilde otellerden AFAD’ın konaklama tesislerine nakledilecek Mayıs ayı itibariyle ulaşıldığı ve yapılan sözleşme bedelinin tamamlanması sebebiyle Valilik ve AFAD’a bilgi verilerek ve koordineli bir şekilde otellerden AFAD’ın konaklama tesislerine nakledilecek”

Türkiye’nin gündem olaylarından biri halinde gelen olaya Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel sosyal medya hesabından cevap verdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere, tüm ilgilileri milletimizden özür dilemeye davet eden Yüksel, paylaşımında şu sözlere yer verdi;” Asrın felaketi sonrasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, Süleymanpaşa’mızda misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımızla ilgili imza attığı skandal karar, şehrimiz, hemşehrilerimiz ve ülke kamuoyu vicdanında derin bir yara açmıştır.
Başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Kadir Albayrak olmak üzere, tüm ilgilileri milletimizden özür dilemeye; utanç veren bu olayda sorumluluğu bulunanları istifa etmeye davet ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.