Tekirdağ Manşet Gazetesi

“Yap-Boz’a Son”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, bundan sonra plansız kazılara izin vermeyeceklerini söyledi.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yol yapımı tamamladıktan sonra alt yapı çalışması yapan şirketlere ateş püskürdü.
Yüksel sosyal medya adresinden yaptığı açıklamada yol yapıldıktan sonra yapılan kazı çalışmalarına bundan sonra izin vermeyeceklerini ifade ederek, şu ifadelere yer verdi; ” burası Kumbağ Mahallemiz.
Bu kazılan sokaklarımızı geçtiğimiz yaz sezonu içerisinde komple yenilemiştik.
Maalesef sokaklar yenilenirken altyapı kurumları “örneğin Gazdaş gibi” sırf abonelik müracaatı yok diyerek apartmanların gerekli altyapı çalışmalarını tamamlamadı.
Şimdi ise “abonelik taleplerimiz var” diyerek, üstelik kazı programlarını yani hangi gün nerede kazı yapacaklarını belirtmeden (son onbeş gün öncesine kadar) gaz bağlantısı yapmak için akıllarınca vatandaşlarımızı kullanıp bizi sıkıştırmaya çalışıyorlardı.
Değerli hemşerilerim;
Yıllardır “bugün yap-yarın boz”, “sonra yine yap” diyerek vergilerimizin çöp olmasına sebep olan bu çalışma sistemine “Hele bir dur!” demek zorundayız.
Bundan sonraki süreçte, belediyemizin yatırım programlarına (acil durumlar hariç) ayak uyduramayan kurumlara, yeni yapılan yollarımızda kazı izni vermeyeceğiz. Bu sebepten dolayı vatandaşımızın mağdur olmasına sebep olanların, yaptıklarının yanlarına kar kalmasına müsade etmeyeceğiz.
Bu şehri sahipsiz sananlar büyük bir gaflet içerisindedir. Milletimiz size değil, siz milletimize uyacaksınız… Yarından itibaren kazı izinleri dışında veya kazı kriterlerine dikkat etmeyen tüm alt yapı kurumları hakkında hukuki işlem başlatılacaktır.
Desteklerinizi lütfen esirgemeyin.” dedi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ