Tekirdağ Manşet Gazetesi

VELİLER MÜDÜR İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI

Öğrenci velileri eski 50. Ortaokulu Müdürü Hulusi Tatar’ın tekrar göreve döndürmek için imza kampanyası başlattı.
50. Yıl Ortaokulu başarılı Müdürü Hulusi Tatar Usulsüz bağış topladığı iddiasıyla görevden alınmış, Muratlı ilçesine öğretmen olarak atanmıştı.
Okul Müdürü Tatar’ın usulsüz bağış toplamadığını ve görevine geri dönmesini isteyen veliler, imza kampanyası başlattı.
İmza kampanyası ile ilgili öğrenci Velisi Sedat Yaman kampanya başlattı.
Yapan imza kampanyasıyla ilgili şu ifadelere yer verdi” Bir okul müdüründen ne istenir bilemiyorum. Ama ben bir veli olarak sadece evlatlarımızın önce güvende olmasını istiyorum. Öğretmenleri, çalışanları ve elbette müdürüyle. Ders işledikleri sınıflar temiz, lavabolar temiz, üzerlerini tertemiz değiştirebilsin beden eğitimi derslerini yaparken ve bu bir masraf gerektirir. Okulun dışarıda en güzel şekilde temsil edilebilmesi için aktivite isterim spor müsabakaları yüzme, basketbol, futbol, voleybol elbette sporda eğilimi olan çocuklara güzellikler de isterim ufaktan hediyeler üzerlerinde okulu temsil eden üniformalar. Ama bu da masraf gerektirir. Okulun tamir gerektiren kapı, cam ve zemini olmamalı çünkü Allah korusun kazara bir zarar gelmesin evlatlarımız için tam manasıyla güvendeler diyebilmemiz için, ama bu da masraf gerektirir. Daha sayamayacağım bir sürü şey ve burada kısıtlı bir yazım alanı var ve yazamadıklarım için de ciddi masraflar gerekir. Diyeceğim o ki; Bir okul müdürü velilerinden yardım almadan bir okulu hiç bir zaman tam manasıyla saydıklarımın hakkını vererek tam yapamaz. Belki de şahsına kıskançlık yüzünden Hulusi Tatar ismine bu denli zarar vermeye destek olmak ne büyük vebal altına girmektir. Müdür olarak vazifesini tam manasıyla yapmaya çalışan bir öğretmeni başarılarıyla anarken ve sırf onun yaptıklarını, yapmaya çalıştıklarını duyarak evlatlarını böylesi güzel bir okula yazdıran yüzlerce veli varken kendi hayatından fedakarlık yapıp bulunduğu mevkii için mücadele vermeye çalışan okul müdürlerini, öğretmenleri bilerek yada bilmeyerek üzmeyin. Geri dönülemeyecek durumlar yaşanmadan evvel lütfen okulunu Hulusi Tatar öğretmenimize geri verin. Hiç bir okul müdürü hiç bir zaman okula yardım etmezsen çocuğunu okula yazmam demez ve Hulusi TATAR ben dahil konuştuğum hiç kimseden bu istenmemiştir. Peki istediğini söyleyen veliler 50.YIL Ortaokulu’da mı değiller? Merak etmekteyim. Bu durumun bir an evvel düzelmesini canı gönülden diliyorum.”
Eski 50. Ortaokulu Müdürü Hulusi Tatar görev aldığı süre boyunca, okul temizliği ve hijyeni bakımdan Bakanlık tarafından Türkiye’nin sayılı okullarına verilen Mavi Bayrak’ı almaya hak kazanmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sevinj Kheyirova dedi ki:

    Ben Hulusi beyden bir veli olarak çok memnunum ve okula geri iadesini istiyorum görevine

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.