Tekirdağ Manşet Gazetesi

Varma;“ HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma, şube müdürleri atamalarına tepki gösterdi.
Varma, açıklamasında şube müdürlerinin 4 yılda bir atandığını ancak son yıllarda geciktiğini söyledi.
Yeni yapılan atamalarda ise Şube Müdürlerinin rotasyona tabi tutulmuşlar ve başka illere atandıklarını ifade eden Varma, şunları kaydetti;” 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan Şube Müdürlüğü yazılı sınavından sonra mülakat yapılmış, mülakat puanı ile 2014 yılında atanan (mülakat=torpil) (daha sonra yazılı +mülakat puanı ataması) şube müdürlerinin 4 yılda bir yapılması gereken ancak iki yıldır çeşitli nedenlerle geciken rotasyon ataması bu yıl gerçekleşmiştir.
İlimizde 4 yıldır görev yapan Şube Müdürleri bu yıl rotasyona tabi tutulmuşlar ve başka illere atanmışlardır. Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şubesi olarak bizlerde Sayın Şube Müdürlerimizi uğurlamak için bugün burada toplandık.
İlimizde altı yıl süren görevleri süresince yaptıklarını kendilerine hatırlatmak istedik. Altı yıl boyunca haksızlık yapmadıkları, kul hakkı yemedikleri, eğitimin gelişimi için yaptıkları adil, adaletli her çalışma için hakkımız helal olsun.
ANCAK; sözümüz görev süresince adil olmayanlara.
– 2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca çıkarılan yasa ile yöneticilikleri düşen akabinde puanlamaya tabi tutulan binlerce yöneticiye düşük puan vererek kul hakkı yiyen Şube Müdürlerine HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

– Tekrar puanlamaya tabi tutulan müdürlerin okullarını ziyaret edip, kurumunda başarılı olan müdürlere “kurumunuz çok güzel diyerek umut verip” devamında puanlamada adeta zulüm gibi sıfıra yakın puan veren hak yiyen Şube Müdürlerine HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

– Bir hafta önce çalışmalarından dolayı Tekirdağ Valiliği’nden Başarı Belgesi alan çalışkan yöneticilere düşük puan verip görevden alınmasında vebali olan Şube Müdürlerine HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

– Atandıkları makamda tüm eğitimcilere eşit davranması gerekirken malumsen sendikasının temsilcisi gibi davranan, kendi hür iradesini teslim eden Şube Müdürlerine HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

– Yönetici seçiminde yapılan mülakatlarda görev alıp, binlerce yöneticiye düşük puan verip, kendi eş, dostuna, tanıdığına yüksek puan verip yönetici olarak atanmasında vebali olan Şube Müdürlerine HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

– Dönemin il müdürünü arkasına alıp, okullarda sendikacılık yapan, malum sendikaya üye toplamaya çalışan, malum sendikanın güdümünde hareket eden, görevini layıkıyla yapmayan, SENDİKA AYRIMI yapan Şube Müdürlerine HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

– Malum sendikanın talimatı ile hareket edip mülakatlarda talimat alıp kapalı kapılar arkasında boyun eğen belirtilenlere yüksek puan veren Şube Müdürlerine HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

İşin ehline verilmesinde kusuru bulunan, haksızlık yapan, liyakatsiz yöneticilerin kurumların başına gelmesinde sorumluluğu olan, dolayısıyla ilimizin 66.sıraya gerilemesinde vebali olan kul hakkı yiyen Şube Müdürlerini TEKİRDAĞ UNUTMAYACAKTIR

Bugün rotasyon veya başka nedenlerle ilimizden ayrılsanız da, ilimizde göreve devam etseniz de yaptığınız veballer, nereye giderseniz gidin kul hakları boynunuzda daima kalacaktır.
Sizler kul hakkına girdiniz, vebal aldınız, hesaplar yaptınız, ama unuttunuz.
Şüphesiz Allah’ında bir hesabı var.
Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şubesi olarak, layıkıyla çalışanların yolu açık olsun.
Haksızlık yapanlara son sözümüz;

Kork o Mahkemeden ki, HAKİMİN kendisi ŞAHİTTİR.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.