Tekirdağ Manşet Gazetesi

Varma Güven Tazeledi

Türk Eğitim-Sen Genel Kurulu yapıldı. Kongrede Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma, tekrar seçilerek güven tazeledi.
Şube sekreterimiz Cavit Kartal başkanlığında, şube teşkilatlandırma sekreteri Ali İhsan Günay ve Şube Mevzuat sekreteri İsmail Şevik’in katılımlarıyla toplanan delege seçim komisyonumuz yönetim kurulumuzun onayladığı Süleymanpaşa İlçemiz için iki sandık bölgesinden 28 delege, Üniversiteden 3 delege, Çerkezköy ilçemizden 15 delege, Çorlu ilçemizden 15 delege, Ergene ilçemizden 5 delege, Hayrabolu ilçemizden 3 delege, Kapaklı ilçemizden 9 delege, Malkara ilçemizden 5 delege, Marmaraereğlisi ilçemizden 3 delege, Muratlı ilçemizden 5 delege, Saray ilçemizden 5 delege, Şarköy ilçemizden 4 delege belirlenerek Türk Eğitim-Sen Seçim Yönetmeliği çerçevesince hazırladığı seçim bölgelerini, seçim takvimini, delege aday başvuru dilekçelerini ve 7. Olağan Genel Kurulumuzla ilgili tüm belge ve bilgileri 30.09.2021 Perşembe günü 19:00 itibariyle Genel Merkez internet sitemizden yayınlanmış ve tüm üyelere SMS göndermek suretiyle delege seçimleri ilan edilmiştir. Nihayetinde delege adaylığı başvuru süreci 9 Ekim 2021 Perşembe günü itibariyle sona ermiş ve adaylarımızın başvuru listeleri şubemizde askıya çıkarılmıştır.
01.09.2021 Çarşamba günü başlattığımız delege adayı başvuru sürecinde bizleri arayarak destek olan yapacağımız neler var diyerek birliğimizi gösteren, birliğimiz ve beraberliğimizi taraflı-tarafsız tüm kesimlere gösteren tüm gönül dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Teşkilatımızı bir adım daha öteye nasıl taşıyabiliriz hesabıdır.
Tekirdağ’ın sesi bir çıkmıştır: ‘’YOLLARIMIZI AYIRMAK İÇİN BİRLEŞTİRMEDİK.’’ Denilmiştir. Tüm İlçelerimizde delege sayısı kadar başvuru gerçekleşmiş, başvuru sayımız 100 olarak Delege Seçim Komisyonumuzca onaylanmıştır. Camiamız açık, net ve dik bir duruşla birlik mesajı vermiştir. Büyük Türk Eğitim-Sen ailesine hayırlı olsun.
13 Kasım 2021 Cumartesi günü Tekirdağ’ımızın Kurtuluşunun da yıldönümü olan ve önem arz eden anlamlı günde Kongremizi Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde çoğunluğun katılımıyla gerçekleştirdik. 2. Kez Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı olarak tek listeyle girdiğimiz seçimde alnımızın akıyla çıktık. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun.
BİZE VERİLEN BU ANLAMLI MESAJIN FARKINDAYIZ
4 yıllık süre içerisinde eksiklerimiz yetişemediğimiz kişiler ya da olaylar ve bu durumdan dolayı yönetimimize alınanlar, kırılanlar ya da darılanlar olmuştur. Haklıdırlar. Yetişemedik, belki de kendimizi tam olarak anlatamadık. Hatalarımızdan ders alacağız, eksikliklerimizi giderme konusunda gayret göstereceğiz.
Seçimler bir takım sorunları beraberinde getirse de bizim için öyle olmayacaktır. İnşallah. Delege olsun ya da olmasın bu camiada bir tek kişinin bile emeğine saygısızlık yapılmayacak, vefasız olunmayacak; herkes hak ettiği saygıyı, vefayı ve değeri görecektir. Korku imparatorluğu karşısında dik durmak için kol kola gireceğiz, omuz omuza vereceğiz. Biz inandığımız camiamızla eksiksiz olarak birlikte yürüyeceğiz.
BİRLİKTE ATTIĞIMIZ HER ADIMDA BİRAZ DAHA HIZLANACAĞIZ
4 yıllık süreci birlikte geçirdik. Eğitim camiasının içerisinde bulunduğu durumu okul okul gezip anlattık. Bu büyük camia birlik ve beraberlik havasında 7. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirmiştir. Camiamıza hayırlar getirmesini temenni ederim. Türki ye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen’in daha da güçlenerek yoluna devam edeceğine inanıyor ve camiamıza teşekkür ediyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.